Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balıkçı Parkı Modern Bir Görünüme Kavuşuyor

Balıkçı Parkı Modern Bir Görünüme Kavuşuyor
Karşıyaka Belediyesi, kentin en işlek sosyal yaşam alanlarından biri olan Bostanlı Balıkçı Parkı’nı yenilemek için düğmeye bastı. Revizyon çalışmalarının başladığı park; yeni yılda, yeni yüzüyle Karşıyakalıların hizmetinde olacak. Başkan Akpınar, “Bostanlı’nın sembollerinden Balıkçı Parkı’nı, yeşil dokuyu koruyarak daha modern hale getireceğiz” dedi.

 

Karşıyaka’daki mevcut parklara modern dokunuşlarla yeniden hayat veren Karşıyaka Belediyesi, bu kez de Bostanlı Balıkçı Parkı’nı baştan yaratıyor. Mahallenin en işlek ve merkezi parklarından biri olan alanda, Kasım ayı itibariyle yenileme çalışmaları başladı. Bölge halkının talep ve önerileri doğrultusunda hazırlanan projeyle, parka daha modern ve estetik bir görünüm kazandırılacak. 
 
YARISI YEŞİL ALAN 
 
Bostanlı’ya nefes aldıran parktaki yeşil doku korunacak. Toplam 1360 metrekare alan üzerine kurulu olan parkın 685 metrekaresi yeşil alan olarak düzenlenecek. Pergolalı banklar ile keyifli oturma alanları yaratılacak. Yıkılan süs havuzunun yerine yenisi yapılacak. Parkta bulunan ve yenileme çalışmalarının başlamasıyla birlikte bakıma alınan Balıkçı Heykeli de çalışmaların tamamlanmasının ardından havuzun üzerindeki yerini alacak. Alan, rengarenk mevsim çiçekleriyle güzelleştirilecek.
 
BOSTANLI’YA YAKIŞACAK
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Kentimize yepyeni parklar ve yeşil alanlar kazandırırken; diğer taraftan da uzun yıllardır halkımıza hizmet veren parklarımızı tek tek yenilemeye devam ediyoruz. Balıkçı Parkımız da bölge insanına soluk aldıran, Bostanlı’nın sembolleri arasında yer alan bir parkımız. İlçemize, Bostanlı Mahallemize yakışır hale getirmek için sil baştan yenileme çalışmalarına başladık. Yeni yılın ilk günlerinde halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Yayın Tarihi : 08.11.2016 : 10:45

Etiketler : Karşıyaka Belediyesi    Bostanlı    Balıkçı Parkı       


Yorumlar

3071
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN