Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yüzülebilir Körfeze Bilimsel Bakış

Yüzülebilir Körfeze Bilimsel Bakış
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Akdeniz Akademisi tarafından "Akdeniz'in Kıyısında - İzmir Körfezi'ne Ekolojik Dokunuşlar" paneli düzenlenecek. 9 Kasım Çarşamba günü saat 18.00’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek panelin moderatörlüğünü Akdeniz Akademisi Bilim Kurulu Üyesi ve Ekoloji Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Ayşe Filibeli yapacak.

 

Panel kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ve TCDD Genel Müdürlükleri işbirliğiyle sürdürülen "İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi" kapsamında bugüne kadar sürdürülen çalışmalar ve gelişmeler hakkında gelinen süreç hakkında bilgilendirme yapılacak.  
 
Panelde Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökdeniz Neşer "Küreselden Yerele Kıyı Düzenlemelerinin Teknolojik Boyutu" konulu konuşma yapacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nden Prof. Dr. Şükrü Beşiktepe "İzmir Körfezi Su Kalitesi Üzerine Kanal Derinleştirmesinin ve Taramanın Etkisi" konusunda bilgi verecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Tülay Yılmaz da "İzmir Körfezi ve Rehabilitasyon Projesi"ni anlatacak.
 
İzmir Akdeniz Akademisi, 2016 yılında Akdeniz'in Kıyısında üst başlığıyla İzmir Körfezi'ni, çevresine kattığı ekolojik, tarihsel, ticari, kültürel, sosyal değerleri, sunduğu imkanları ve 'Akdeniz Havzası' içindeki etkisini değerlendiren paneller düzenlemeye devam edecek. 
 
 

Yayın Tarihi : 07.11.2016 : 10:50

Etiketler : haber    haberler    izmir    yüzülebilir körfez    bilimsel bakış    ben tv    kanalben       


Yorumlar

3823
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN