Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bulgurca Meydanı Coşkuyla Açıldı

Bulgurca Meydanı Coşkuyla Açıldı
Menderes Belediyesi tarafından Bulgurca Mahallesi’ne kazandırılan Bulgurca Meydanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’ın katılımıyla açıldı.

 

Menderes Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Bulgurca Meydanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar,  AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkan Adil Yüksel, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, AK Parti il ve ilçe protokolü. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Belediye Başkan Yardımcıları Halil Taşkıran ve Ayşegül Duran Türker ile belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.

Bir buçuk milyonluk yatırım

5 bin 200 metrekare yapısal, 7 bin 500 metrekare yeşil toplam 12 bin 700 metrekare alandan oluşan Bulgurca Meydanı bir buçuk milyon liraya mal oldu. Birçok projeyi içinde barındıran proje; muhtarlık binası, kadın dayanışma ve kurs merkezi, aile sağlığı merkezi, basketbol sahası, futbol sahası, çocuk oyun grubu, fitness aletleri ve mini amfi tiyatrodan oluşuyor.

Renkli açılış

Açılış etkinlikleri Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun ilk vuruşu yapmasıyla futbol turnuvası, hava atışını yapmasıyla basketbol turnuvası ile başlarken, yemek ikramının ardından açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından turnuvalarda dereceye girenler ödüllendirilirken gece, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun gerçekleştirdiği konser ile son buldu.

Başkan Soylu’ya tebrik

Etkinlikte konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Menderes’in AK Parti belediyeciliğiyle tanıştığı günden itibaren büyük kazanımlar elde ettiğini kaydederek “ Menderes Belediye Başkanımız Bülent Soylu’yu kutluyorum. Kısa zamanda çok büyük projeleri tamamlayarak Menderes’in yıllardır özlemini duyduğu projeleri onlara sundu” dedi.

Ya kuzgun leşe ya devlet başa

Ülke gündemine yönelik açıklamalarda da bulunan Hotar, “ Seçimle gelen seçilirken verdiği vaatleri yerine getirmeye çalışır. Bulunduğu yörenin eksikliklerini gidermeye, çalmadık kapı bırakmadan yüreklere girmeye çalışır. Bir dahaki sefer vatandaş ya seçer ya seçmez. Demokrasinin de gereği budur. Ama seçimle gelen ülkeyi bölmeye çalışmaz. Seçimle gelen teröre ışık yakmaz, seçimle gelen teröre geçit vermez. Seçimle gelen gayri kanuni mihraklara dayadığını, insanların gözüne baka bakan söylemez, söyleyemez. Böyle bir noktada ne derler; ‘Ya kuzgun leşe ya devlet başa’ derler”. Bugün geldiğimiz noktada devleti tanımayanlar, teröre ışık tutanlar ve şımarıklık içerine girenler, inşallah hukuk karşısında layığını bulacaklar. Bu ülke dünyanın öbür ucundan gelen düşmanlara geçit vermemiş. Kurtuluş Savaşı’nda ülkesini kurtarmış, 15 Temmuz’da insanlar ellerinde çakı olmadan şehit, gazi olmuş. Böyle bir millete geleneğinde, inancında olmayan hiçbir şey dayatamazsınız. Kabul ettirmeye çalışırsanız, devleti karşınızda görürsünüz dedi.

İzmir’e örnek

AK Parti İzmir Millitvekili Necip Kalkan ise, Menderes Belediyesi’nin başarılı çalışmalara imza attığını belirterek “ Menderes Belediyesi Belediye Başkanımız Bülent Soylu döneminde yaptığı hizmetlerle vatandaşın gönlünü kazanmış, İzmir’e örnek bir belediye haline gelmiştir. Başkanımız Bülent Soylu ve ekibini başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Hayalimizi gerçeğe dönüştürdük

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ise, Bulgurca Meydanı’nı n belediyenin kendi öz sermayesi ile yaptığını belirterek, “ Bu meydanı bitirdiğimizde şunu duydum ve üzüldüm. Birileri, malum zihniyet, ‘3 bin nüfuslu, bin oyu olan Bulgurca’ya bir buçuk milyonu gömdü’ diyorlar. Burada seçim zamanında hemşerilerimiz ‘Bizi yıllardır kandırıyorlar, oyumuzu alıyorlar’ demişlerdi. Biz dedik ki ‘Biz bu memleketin çocuğuyuz, bizim sözümüz söz’. Kim olursanız olun, hangi görevde olursanız olsun her zaman sözünüzün eri olun. Ben bu projeyi kazandırdığımız için bizi eleştirenler şunu hatırlatmak istiyorum. Beyefendiler, İzmirli su içecek diye buradaki kardeşlerim topraklarını terk etti. Burada bulunan yaşlılar bütün hatıralarını Tahtalı Barajı’nın sularının altında bıraktılar. Bulgurca bir buçuk milyon değil 100 milyonluk projeyi hak ediyor. Biz dün olduğu gibi yarın da Bulgurcalı kardeşlerimizin yanındayız. Bir hayalimizi daha gerçeğe dönüştürdük. Hayırlı, uğurlu olsun ”dedi.

HDP’ye desteğe tepki

Konuşmasında Diyarbakır'da tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a destek veren siyasilere tepki gösteren Başkan Soylu, “Bugün birileri İzmir’den Selahatin Demirtaş’a geçmiş olsun dileklerini sunuyor. 3 gün evvel HDP’nin başkanı ‘tabanlarımız benziyor, gelin birleşelim’ diyor. Ey Yörük, ey Anadolu çocukları kime oy verdiğinize artık dikkat edin. Siz Selahattin’in hanımına ‘geçmiş olsun’ deyin, biz ise ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmaya devam edeceğiz. Siz laf üretin, memlekete nasıl ihanet ederiz onun peşinde koşun, biz ise hizmet üretmeye devam edeceğiz ” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 06.11.2016 : 10:27


Yorumlar

6471
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN