Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Organ Bağışı Seferberliği

Organ Bağışı Seferberliği
İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası’nda toplumda farkındalık yaratmak için düzenlediği etkinliğe İzmir Motosiklet Kulubü, İzmir Volkswagen Sevenler Derneği ve İzmir Bisiklet Derneği üyeleri de destek verdi.

 

Organ bağışı konusuda farkındalık yaratmak için düzenlen etkinlik Gündoğdu Meydanı’nda adeta bir festival havası yarattı. Sağlıklı yaşam araçları ile İzmirliler’e ’Organ bağışı hayattır’ broşürleri dağıtıldı. Etkeniilğe katılanlar organ bağışı için bestelenen umut şarkısını birlikte söyledi. İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Salnur, Türkiye’de 25 bin, İzmir’de 4 bin kişinin organ bağşı beklediğini belirterek, "Bu rakamların yanı sıra şu anda ilaç tedavisi gören beklemeye aday 50 bin kişi daha var. Her yıl 2 bin insan bağış beklerken ölüyor. Bedenler toprak olmasın, yaşam bulsun" dedi. Organ bağışında bulunulması çağrısı yaptı. İzmir İl Sağlık Müdürü Ayhan İzzettinoğlu da "Hem hareketli yaşam hem de organ bağışı konusunda toplumda farkındalık yaratarak hayat kurtarıyoruz" diye konuştu.
 
Etkinliğe katılanlar, vosvos olarak bilinen Volkwagen otomobillerle şehir turu attı. Motosiklet ve bisikletliler de şehir turu yaptı.

Yayın Tarihi : 06.11.2016 : 09:30

Etiketler : Organ    Bağışı    Seferberliği    Bölge   


Yorumlar

7919
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN