Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa’da Fotoğraf Festivali

Bursa’da Fotoğraf Festivali
Türkiye’nin ilk fotoğraf festivali olan ve bu sene 6’ncısı düzenlenen ’Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), Cumhuriyet Caddesi’nde yüzlerce Bursalı’nın coşkulu katılımı ile başladı. Her yıl fotoğraf sanatının en önemli isimlerini fotoğraf tutkunlarıyla buluşturan BursaFotoFest, bu sene ’Kent Diyalogları’ temasıyla 10 Kasım tarihine kadar sürecek.

 

Bursa’da bu yıl 6’ncısı yapılan ’BursaFotoFest’, Cumhuriyet Caddesi’nde yüzlerce kişinin katılımı ile başladı. Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun marşları eşliğinde yapılan yürüyüşe, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, belediye bürokratları, kent konseyi gönüllüleri, fotoğraf tutkunları ve Bursalılar katıldı. Coşkulu anların da yaşandığı yürüyüşte, Bursalılar fotoğraf karelerini ellerinde taşıyarak görsel şölen yaşattı. Yürüyüş ardından fotoğraf filminden oluşan açılış kurdelesi Zafer Meydanı’nda kesildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı açıklamada, şöyle dedi:
 
"6. BursaFotoFest’i coşkulu festival yürüyüşüyle başlatmış olduk. Fotoğraf festivali, Türkiye’de ilk Bursa’nın başlattığı bir organizasyondur. Bizim en büyük eksikliğimiz, Bursamızın tanıtılmasıdır. Birçok güzelliğe sahip, tarihi ve kültürel birikimi olan Bursa’nın tanıtımı noktasında festivalin katkı sunacağına inanıyorum. Her sene büyüyerek devam ediyor. Son dönemde yaşanan sıkıntılara rağmen katılım çok iyi. Festival kapsamındaki yarışmaya, 56 ülkeden 1147 fotoğraf tutkunu binlerce fotoğraf gönderdi, Türkiye’den ise 69 şehirden de katılım sağlandı. Bu festivale olan yüksek katılım Türkiye’ye güveni göstermiş oldu. Fotoğrafın nabzı, Bursa’da atacak. Bursa’dan on binlerce kare dünyaya yayılacak. Bursa artık festivaller şehri olmaya başladı. Bursa ve fotoğraf sanatı için 6. BursaFotoFest hayırlı olsun."
 
Önümüzdeki hafta perşembe gününe kadar devam edecek festival kapsamında bir çok seminerler düzenlenecek, sergiler açılacak.

Yayın Tarihi : 05.11.2016 : 18:59

Etiketler : Bursada    Fotoğraf    Festivali    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3942
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN