Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Tutuklandı

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tutuklandı. Aralarında Demirtaş ve Yüksekdağ'ın da olduğu 12 HDP'li milletvekili gözaltına alınmıştı.

 

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın yanı sıra Şırnak milletvekilleri Ferhat Encü, Leyla Birlik, Hakkari milletvekilleri Selma Irmak, Abdullah Zeydan, Diyarbakır milletvekilleri İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Ziya Pir, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ve İmam Taşçıer gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk’ün yurtdışında olduğunun tespit edildiği, Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan ile ilgili sürecin devam ettiği açıklandı. 
 
İŞTE GÖZALTINDAKİ HDP'Lİ MİLLETVEKİLLERİYLE İLGİLİ SON DURUM
 
İDRİS BALUKEN TUTUKLANDI
 
-Ankara’da Genel Merkez binasında dün gece gözaltına alınan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Bingöl Adliyesi’ndeki savcılık sorgusundan sonra tutuklanma talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı. Sulh Ceza Hakimliği, Baluken hakkında tutuklama kararı verdi. Baluken’in, hem savcılıkta hem de Sulh Ceza Hakimliğinde ifade vermediği öğrenildi.
 
AYDOĞAN İLE BİRLİK TUTUKLANDI
 
- HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ile Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Şırnak'ta nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Leyla Birlik Mardin’in Midyat İlçesi’nde, Ferhat Encü İstanbul’da, Nursel Aydoğan ise Diyarbakır’da gözaltına alınıp Şırnak’a getirilmişlerdi.
 
 ZİYA PİR VE  İMAM TAŞÇIER SERBEST BIRAKILDI
 
-Gözaltına alınan isimlerden HDP milletvekili Ziya Pir ve İmam Taşçıer savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 
 
DEMİRTAŞ İÇİN SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ
 
-Diyarbakır’da evinde gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sabah avukatı ile birlikte adliyeye çıkarıldı. Avukatı Demirtaş'ın adliyede isnat edilen suçlara dair savcının sorularına yanıt vermek istemediğini, sadece kısa bir beyanatta bulunacağını söylediğini sosyal bildirdi. Savcının Demirtaş için tutuklama talebinde bulunduğu öğrenildi.  Demirtaş, tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.
 
YÜKSEKDAĞ VE IRMAK İÇİN TUTUKLAMA TALEP EDİLDİ
 
-HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın gözaltına alındığı Ankara’dan Diyarbakır’a getirildiği öğrenildi. Yüksekdağ, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Diyarbakır Adliyesi’nde savcıya ifade verdi. Figen Yüksekdağ tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 
 
SIRRI SÜREYYA ÖNDER VE YILDIRIM İÇİN TUTUKLAMA İSTENDİ
 
-HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 
SELMA IRMAK İÇİN TUTUKLAMA TALEBİ
 
-Gözaltına alındıktan sonra adliyeye götürülen HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Ankara'da gözaltına alınan HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer de getirildiği Diyarbakır'da adliyeye çıkarıldı. Taşçıer'in savcılıktaki işlemleri sürüyor.
 
ZEYDAN SAVCILIĞA ÇIKARILDI
 
-Gözaltına alınan HDP Hakkari Milletvekilleri Abdullah Zeydan da Hakkari’ye getirilerek Savcılığa çıkarıldı. Zeydan'ın ifade işlemleri devam ediyor. 

Yayın Tarihi : 04.11.2016 : 17:00

Etiketler : haber    haberler    selahattin demirtaş    figen yüksekdağ    tutuklandı    hdp    ben tv    kanalben       


Yorumlar

1318
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN