Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2 Yıl Sonra Sessizliğini Bozdu

2 Yıl Sonra Sessizliğini Bozdu
2009 yılında THY'de kabin görevlisi olarak işe başlayan Zuhal Şengül'ün 2014 yılında, performans düşüklüğü" sebep gösterilerek iş akdi feshedilmişti. Şengül THY'ye açtığı işe dönüş davasını kazandı ancak işe geri dönüş yapmayacak. 2 yıllık sessizliğini bozan Şengül, ''Çıkarılmayı bekliyordum, çünkü ben 9 ay boyunca diğer arkadaşlarımızla grevde kaldım. Greve katıldığım için iş akdim sonlandırıldı'' dedi.

 

Habertürk Gazetesi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre, spor akademisinde eğitim gören ve 17 yıldır yaptığı karatede kara kuşak sahibi olan Zuhal Şengül, Türk Hava Yolları’nda (THY) 2009 yılında kabin görevlisi olarak çalışmaya başladı.Şengül’ün 2014 yılında iş akdi “performans düşüklüğü” gerekçesiyle feshedildi. 
 
KLİPLERDE OYNADI, FOTOMODELLİK YAPTI
 
Kliplerde oynayan ve dergilere de fotomodellik yapan Şengül’ün “cesur pozlar verdiği için” iş akdinin feshedildiği şeklinde haberler çıktı. 
İngiliz Mirror ve Daily Mail gibi medya kuruluşları, işten çıkarıldıktan sonra Şengül’ün fotoğraflarını yayımlanarak “Siz olsaydınız kovar mıydınız?” şeklinde haberler yaptı. 
 
ABD'YE YERLEŞTİ
 
Şengül, 2015 yılında Türkiye’den ayrılarak ABD’ye yerleşti. Halen New York’ta fotomodellik ve pilates eğitmenliği yapan Şengül, kısa bir süre önce anne oldu.
 
 
İŞE GERİ DÖNÜŞ DAVASINI KAZANDI
 
Bu sırada THY’ye açtığı işe geri dönüş davasını da kazandı ancak Şengül işe geri dönüş yapmayacak.
 
2 yıl süren sessizliğini bozan Şengül, “Fotoğraflarımın medyada yer almasından 4 ay önce iş akdim feshedilmişti.Gerekçe olarak performans düşüklüğü gösterildi. Çıkarılmayı bekliyordum, çünkü ben 9 ay boyunca diğer arkadaşlarımızla grevde kaldım. Greve katıldığım için iş akdim sonlandırıldı. O süreçte çok dikkat çektiğimi düşünüyorum. Dövmeli, saç rengi, saç tarzı biraz dikkat çeken bir tiptim. Davayı kazanacağım aklımın ucundan geçmemişti” diye konuştu.
 
Şengül, “Haberlerin ardından nefret söylemleri, tacizli mesajlar aldım. Sosyal medyadaki zorbalıklar beni çok üzdü. İş akdim feshedilmeseydi de THY’de devam etmeyecektim” dedi. 
 

Yayın Tarihi : 04.11.2016 : 11:09

Etiketler : Zuhal Şengül    THY hostes    fotomodel    pilates eğitmeni       


Yorumlar

3096
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN