Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sindirim Sisteminizi Besinlerle Tedavi Edin

Sindirim Sisteminizi Besinlerle Tedavi Edin
Sindirim sisteminizi besinlerle tedavi edin...

 

BURÇİN ÇELİKEZER / BEN HABER

Sevgili Ben HABER’ciler köşemden hepinize kucak dolusu sağlık dilekleri yollamak istedim. 

Neden derseniz soğuk algınlığı, alerji, grip mevsimindeyiz ve etrafınıza bir bakarsanız bağışıklık sistemi düşük pek çok kişiyi kızarık gözler, akan bir burun, kısılmış bir sesle veya hapşırırken veya boğazından şikayet ederken görebilirsiniz.
 
Ben de beslenme ve diyet uzmanı olarak sağlığımızın besinlerle birebir etkileşimde olduğunu bildiğimden dedim ki sevgili okurlarımıza bağışıklık sistemimiz için yapılması gereken çok önemli bir süreci anlatayım.
 
Daha önce hiç duydunuz mu acaba; bağışıklık sistemimiz için en önemli organın bağırsaklarımız olduğunu. Eminim pek çok kişi bağırsakların bu konudaki kıymetini bilmiyordur.
 
Şimdi kış aylarına girmeden önce bağırsağımızı irite eden yemek yedikten sonra gaz, şişkinlik yaratan, ağrı oluşturan besinlerin ve beslenme şeklinin, bağışıklık sistemimizi de olumsuz etkilediğini bilmemiz, özel bir beslenme planı ile sindirim sistemimizi arındırıp, probiyotik bakterilerle güçlendirmemiz lazım.
 
Sindirim sistemimizi bir hafta süreyle arındırarak bağışıklık sistemimizi güçlendirmiş olmanın yanı sıra huzursuzluk, stres şikayetlerinde de gerileme olacak, uyku kalitesinde hissedilir bir artış, tartıda kısmi kilo kaybı ve beyne giden kan akımında, hızlanmaya bağlı olarak zindelik hali daha uzun süreli, konsantrasyon, hafıza ve algıda güçlenme de yaşanacak, pozitif değişimler arasında olacak.
 
Bu yıl kış aylarına girmeden sindirim sisteminizi tedavi ederek bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye, hastalanmadan, ilaç kullanmadan bir kış sezonu geçirmeye ne dersiniz? Bence tam zamanı.
 
1 HAFTALIK ARINMA SÜRECİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
 
FRUKTAN
LAKTOZ
GALAKTOOLİGASAKKARİTLER
GLUTEN
 
1 HAFTALIK ARINMA SÜRECİNDE SERBEST BESİNLER
 
TAHILLAR: Glutensiz ürünler; amarant, karabuğday, kinoa.
SÜT VE ÜRÜNLERİ: Cheddar, parmesan, lor peyniri, süzme peynir, mozeralla, probiyotik yoğurt.
ET VE ÜRÜNLERİ: Balık, kırmızı et, yumurta.
SEBZE: Kereviz, kabak, bamya, taze fasulye, biber, balkabağı, patates, domates, ıspanak, ebegümeci, pazı, maydanoz, marul, nane.
MEYVE: Muz, kivi, ananas, mandalina, portakal, yaban mersini.
KURUYEMİŞLER: Badem, yer fıstığı, ceviz, fındık.
 
Sadece serbest olan bu besinlerle geçireceğiniz bir hafta sonunda günlük olarak alkali değeri yüksek PH’da 2-2,5 litre su içmek, probiyotik destek almak koşulu ile arınmış, sindirim kanalını dinlendirmiş, şişkinliklerden kurtulmuş, bağışıklık sisteminizi güçlendirmiş, bağırsak PH’ınızı sağlıklı aralığa getirmiş olacaksınız. Üstelik tartıda birkaç kilo da kaybetmiş olabilirsiniz. Sağlıkla kalın.
 

Yayın Tarihi : 03.11.2016 : 12:45

Etiketler : haber    haberler    burçin çelikezer    beslenme    diyet    yazar    sindirim sisteminizi besinlerle tedavi edin    sindirim    tedavi    ben haber    ben tv    kanalben       


Yorumlar

1914
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN