Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayvan Koruma Gönüllüleri Sahada

Bayraklı Belediyesi, sokaklarda yaşayan hayvanların korunması, sorunlarının giderilmesi ve onların yakından takip edilmesi için düzenlenen ’Yerel hayvanları koruma görevlisi’ eğitimini tamamlayarak sınavı kazanan 34 hayvansevere kimlik kartlarını verdi.

 

Bayraklı Belediyesi Veteriner işleri Müdürlüğü geçtiğimiz aylarda Osmangazi Hizmet Binası Konferans Salonu’nda iki gün süren eğitimde; 43 hayvansevere, hayvanları koruma yolları, hayvan davranışı, bakımı, beslenmesi, hasta hayvanların tanınması gibi konularda eğitim verdi. Ayrıca hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması konuları da anlatıldı. Ardından,
 
Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen sınava 36 kişi katıldı. 34 kişi yerel hayvan koruma görevlisi sınavını başarıyla geçti. Sınav kağıtları Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na gönderildi. Daha sonra ’Yerel hayvanları koruma görevlisi’ kimlik kartları Valilik İl Koruma Kurulu’nda onaylandı. Resmi yazıyla belediyeye bildirilen 34 hayvansevere Osmangazi Hizmet Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle kimlik kartları verildi.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sokak hayvanları konusunda belediye olarak oldukça duyarlı olduklarını belirterek, "Hayvanların korunması noktasında hepimize görev düşüyor. Belediye olarak sokak hayvanları için elimizden geleni yapıyoruz. Bir hayvan rehabilitasyon merkezi projemiz var. Onu hayata geçireceğiz. Kimlik kartlarını alan hayvan koruma gönüllüleri ile birlikte çalışacağız. Sorunları bize iletecekler, biz de bunlara anında çözüm getireceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 02.11.2016 : 11:39

Etiketler : Hayvan    Koruma    Gönüllüleri    Sahada    Bölge   


Yorumlar

9392
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN