Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayati Tehlikeden 1 Santimle Kurtulmuş

Hayati Tehlikeden 1 Santimle Kurtulmuş
Aydın’da yemek yediği restoranda, sabıkalı Alparslan Sargın tarafından sağ baldırından tabancayla vurulan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın, hastanedeki tedavisi sürüyor. Tezcan’ın bacağına isabet eden kurşunun ana damarlardan biri olan ’femorel arter’in (atardamar) bir santimetre yakınına denk geldiği, bu damarı parçalasa hayati tehlike doğurabileceğine dikkat çekildi. Tezcan’ın bacağındaki kurşunun ise çıkartılmayacağı belirtildi.

 

 
Aydın’da geçen cumartesi akşamı, partisinin Aydın İl Başkanlığı’nın üst katındaki restoranda yemek yiyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yanına gelip, "HDP’ye destek verenin sonu böyle olur" diye bağıran Alparslan Sargın’ın tabancayla ateş etmesiyle sağ baldırından yaralandı. İlk müdahaleyi partililerin yaptığı Bülent Tezcan, daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilerek tedaviye alındı.
 
ZİYARETLER SÜRÜYOR
 
Ziyaretçi akını süren CHP’li Tezcan’ın, tedavisi devam ediyor. Doktorlar ise yoğun ziyaretler karşısında enfeksiyon kapma riski yüzünden ziyaretçilere kısıtlama getirdi. CHP’li Tezcan’ı son olarak dün akşam, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu ile CHP’li ilçe belediye başkanları ziyaret etti.
 
HAYATINI BELKİ DE 1 SANTİME BORÇLU
 
CHP’li Tezcan’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yardımcı Doç. Dr. Vahit Yıldız, kurşunun ana damarlardan biri olan ’femorel arter’e 1 santimetre mesafede kaldığını belirterek, "Bu olumlu bir şey. Eğer kurşun 1 santim ilerlemiş olsaydı, hastayı kaybedebilirdik. O bölgede damar sinir paketi var. Eğer 1 santim ilerleseydi onu parçalardı, hastanın hayati tehlikesi olur, muhtemelen kaybederdik" dedi.
 
KURŞUN ÇIKARILMAYACAK
 
Kurşunu çıkarmak için herhangi bir ameliyat yapmayacaklarını söyleyen Doç. Dr. Yıldız, "Bu tıbbi bir hata olur. Çünkü orada damarlar, sinirler, yumuşak dokular var. Kurşunun girdiği yeri temizledik. Antibiyotik verdik. Sürekli olarak enfeksiyon kontrolünde tutuyoruz. Kemiğin birbirinden ayrılmasını kontrol ediliyoruz. Şu an ayrılma durumu yok. Tabi kemik zayıfladığı için parçalanma durumu olabilir. Şayet böyle bir durum olursa, müdahale edeceğiz. Müdahalemiz ise açmadan olacak. 2 ay üzerine hiç basmayacak. Kurşunun orada kalıyor olması, herhangi bir zarar vermez. Aksine çıkarılması büyük bir tıbbi hata olur" dedi.
 
TERS KONUŞUNCA VURDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ
 
Bülent Tezcan’a silahlı saldırıda bulunan ve olay yerinden taksiyle kaçtıktan sonra Kuşadası’nda yakalanan Alparslan Sargın’ın ise sorgusu sürüyor. ’Silahla yaralama’, ’Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma ve zorla alıkoyma’ ve ’Çek-senet tahsilatı yapma’ suçlarından sabıkalı A.S.’nin ilk ifadesinde, "Arkadaşımla birlikte yemek yiyorduk. Bülent Tezcan ve yanındakiler de aynı mekana geldi. Çok yakın oturuyorduk. Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı hakkında konuşuyordu. O sırada aklıma HDP Kongresine katıldığı ve saygı duruşunda bulunduğu geldi. Dayanamadım ve yanına gittim, ’Reis hakkında düzgün konuş’ dedim. O da bana ters bir cevap verdi ve ben ateş ettim. Alkollüydüm" dediği belirtilmişti. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sargın’ın bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Yayın Tarihi : 01.11.2016 : 13:01

Etiketler : Chpli    Tezcan    Hayati    Tehlikeden    Santimle    Kurtulmuş    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2289
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN