Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Afyonkarahisar 2 Şehidini Uğurluyor

Afyonkarahisar 2 Şehidini Uğurluyor
Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden Afyonkarahisarlı 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Nuri Başaran ile 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Fatih Ak’ın acı haberleri yakınlarını gözyaşlarına boğarken, cenazeleri memleketlerinde toprağa verilecek.

 

 
Hakkari Çukurca Güvendağı bölgesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Nuri Başaran’ın acı haberi dün akşam Bolvadin İlçesi’ndeki ailesine, Piyade Uzman Çavuş Fatih Ak’ın acı haberi ise Çay İlçesi’ndeki ailesine verildi. Cenazeleri bugün uçakla Afyonkarahisar Askeri Havalimanı’na getirilecek, şehitlerin cenazeleri peş peşe düzenlenecek törenlerle toprağa verilecek.
 
Şehitlerden Uzman Çavuş Fatih Ak’ın Çay’a bağlı Karacaören Beldesi’ndeki baba evinde acı bekleyiş sürüyor. Şehidin babası Ramazan Ak, annesi Fadime Ak ve kardeşleri cenazeyi almak için havalimanına giderken, diğer yakınları ve komşuları evin önünde bekliyor. Türk bayrağı asılan baba evine taziye için gelenler dua ederken, cenaze töreni için hazırlıklar yapılıyor.
 
45 gün önce memleketine gelerek nişanlanan ve 1 hafta sonra Hakkari’deki görev yerine dönen Şehit Uzman Çavuş Fatih Ak, 2013 yılı nisan ayında Isparta’daki İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı Komando Alay Komutanlığı’nda temel eğitimini tamamladıktan sonra piyade uzman çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katıldı. 5 Nisan 2013’te Hakkari Dağ ve Komando Tugayı 5’inci Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı 2’nci Komando Bölük Komutanlığı’nda göreve başlayan Şehit Ak’ın cenazesinin belde mezarlığındaki şehitlikte defnedileceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 01.11.2016 : 12:46

Etiketler : Afyonkarahisar    Şehidini    Uğurluyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2745
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN