Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Partili Hamza Dağ’dan Moğolistan’a FETÖ Seferi

AK Partili Hamza Dağ’dan Moğolistan’a FETÖ Seferi
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Moğolistan’a giderek, Fethullah Gülen’in okullarının kapatılması için görüşmeler yaptı. FETÖ’ye ait 5 okulda 1600 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Dağ, ''Moğolistanlı yöneticilere 15 Temmuz gecesini, FETÖ’nün nasıl örgütlendiğini, ülkeye nasıl sızdığını anlattık'' dedi.

 

 
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, FETÖ’nün en organize olduğu ülkelerden biri olan Moğolistan’a giderek, ülke yöneticilerinden bu örgüte ait okulları kapatmalarını istedi. TBMM Dostluk Grubu üyesi milletvekilleriyle birlikte gittiği Moğolistan’da 4 gün kalan Dağ, ülkenin milletvekilleri, meclis başkanı, milli savunma bakanı ile görüşmeler yaptıklarını belirterek, 1600 öğrencinin eğitim gördüğü beş okulun kapatılmasını istedi. Dağ, Moğolistanlı yöneticilerin ilk görüşmelerde bu talebe sıcak bakmadıklarını belirterek, şunları söyledi:
 
"Onlara ’Bu okulları ya kapatın ya da Türkiye Maarif Vakfı’na devredin’ dedik. Moğolistanlı yöneticiler bu durumu öğrenci ve velilere nasıl anlatacaklarının endişesini yaşadı. Onlara 15 Temmuz gecesini, sonrasında yaşananları FETÖ’nün nasıl örgütlendiğini, ülkeye nasıl sızdığını anlattık. Bu konuşmalardan sonra bu konuda ciddi çalışma yapacaklarını söylediler. Ayrıca ekonomik işbirliği konularını da konuştuk" dedi.
 
Dağ, Orhun Kitabeleri ile Bilge Tonyukuk anıt alanını gezdiğini belirterek TİKA’nın (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı) burada yaptığı çalışmaları yerinde gördüğunu anlattı. Dağ, Cengiz Han’ın heykelinin olduğu yerde büyük bir akbaba ile poz verdi.

Yayın Tarihi : 01.11.2016 : 12:13

Etiketler : Ak    Partili    Hamza    Dağdan    Moğolistana    Fetö    Seferi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6672
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN