Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehitler Son Yolculuklarına Uğurlandı

Türkiye bugün şehitlerini son yolculuklarına uğurladı. Hakkari, Tunceli ve Diyarbakır'da şehit düşen 4 asker ve Siirt'te şehit olan 1 korucunun cenazelerinde binlerce kişi teröre lanet okudu.

 

Türkiye yine şehitlerine ağladı.
 
Diyarbakır Hani'de şehit olan Uzman Çavuşlardan 23 yaşındaki Ali Polat Özbek Kocaeli'nde, Adnan Uluışık ise Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı. Şehitlerden Ali Polat Özbek'in eşi, Zeynep Özbek, “Bizi bırakma Ali” diyerek feryat etti.
 
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın Yozgat'ta toprağa verildi. Şehidin annesinin ağıtları yürek dağladı.
 
Şehit acısı yaşayan bir diğer il ise Osmaniye oldu. Hakkari'nin Çukurca İlçesi Güven Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerin havanlı saldırısında şehit olan 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ahmet Yılmaz, binlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.
 
Bir şehit cenazesi de Batman'daydı. Siirt'teki operasyon sırasında şehit düşen 51 yaşındaki evli ve 6 çocuk babası köy korucusu Kadri Yıldız, memleketi Batman'ın Gercüş İlçesi'nde toprağa verildi.
 

Yayın Tarihi : 28.10.2016 : 18:08

Etiketler : Şehitler    Son    Yolculuklarına    Uğurlandı       


Yorumlar

1767
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN