Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Demirtaş’a Yanıt: Haddin Değil

Demirtaş’a Yanıt: Haddin Değil
İZMİR Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın yeni Kültürpark Projesi tartışmasıyla ilgili "Malum odaları azdırmayalım diye sustuk. Kültürpark’a toplantılar, sergiler ve etkinliklerin düzenleneceği bir bina yapılamayacağını söylüyorlar. Tamamen yeşil olsun diyorlar. Çok istiyorlarsa neden Kartalkaya’ya gitmiyorlar. Kemalpaşa’nın sırtlarında çok güzel ormanlar var" sözlerine meslek odalarından yanıt geldi.

 

 
TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun Kültürpark Raporu Bilgilendirme Toplantısı Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin İzmir Mimarlık Merkezi’nde yapıldı. Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Halil İbrahim Alpaslan, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Kocaer Şenyol ile Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi Başkanı Özay Yerlikaya, Kültürpark Raporu’na ilişkin açıklamalar yaptı. Toplantıda, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş’ın Kültürpark ve meslek odalarıyla ilgili sözleri de gündeme geldi.TMMOB İKK Genel Sekreteri Melih Yalçın, İzTO Başkanı Demirtaş’ın sözlerine tepki gösterdi. İTO Başkanı Ekrem Demirtaş’ın da İZFAŞ’ta yönetim kurulu üyesi olduğuna dikkat çeken Melih Yalçın, Demirtaş’ın bu nedenle kendisini haklı görüyor olabileceğini söyledi. Yalçın " Bir kurumu, meslek odasını, odaları, bu konuda fikir beyan eden hiç kimseyi karşımıza almak gibi lüksümüz yok. Bu anlamsız bir cepheleşme yaratır. Birileri sürekli ‘şunu isteyen şuraya gitsin, bunu isteyen buraya gitsin’ diyor. Burada bir cevabımız olacak elbette. Burası özgür bir kent. İzmirli insanlar kendi özgürlüğüne, demokratik düşüncelerine sahiptir. Buna önem verir, özen gösterir. Bu kentte kimsenin kimseye nereye gideceğini söylemesi hakkı değildir, haddi değildir" dedi.
 
Kent hakkını savunmak üzere çalışma yürüttüklerini belirten Yalçın, bu nedenle kimsenin ‘biz seçildik, bizim burada çalışma programımız da bu var, projemiz, bizim burada kazanılmış hakkımız var’ diyemeyeceğini söyledi. Yalçın "Bunların hiçbir önemi yok. O an kentli, İzmirli bu Kültürpark konusunuda ne diyorsa gerçek olan budur. Ben de bütün İzmir halkını Kültürpark ve kent hakkı için bu tartışmaya katılmaya davet ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 27.10.2016 : 16:31

Etiketler : Demirtaşa    Yanıt    Haddin    Değil    Bölge   


Yorumlar

1267
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN