Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşte Geçen Yıla Göre Kaza Oranları

İşte Geçen Yıla Göre Kaza Oranları
İzmir'de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yılın ilk 8 aylık döneminde yaptıkları kesintisiz denetimlerle, ölümlü motosiklet kazalarında geçen yıl aynı dönemine göre yüzde 58 düşüş sağlandı.

 

Son yıllarda sayılarının da artmasıyla dikkat çekmeye başlayan motosiklet kazalarında, geçen yıl aynı dönemine göre kaza ve ölüm oranında yüzde 58 düşüş oldu. İzmir Emniyet Trafik Denetleme ve Şube Müdürlüğü, kent içi ve şehirlerarası taşımada yolcu, öğrenci ve personel taşıyanlara yönelik denetimler yaptı. Bu kriterdeki 36 bin 340 araç ile sürücüsü, denetlendi. Kent içinde ulaşımı kolaylaştırdığı için bireysel ve kurumsal kullanımlarda tercih edildiğinden sayıları hızla artan motosikletlere yönelik sıkı kontroller de yapıldı. Bu kapsamda 52 bin 407 motosiklet ve sürücüsü, incelendi. Bu iki kriterde İzmir polisi, denetlediği araç ve sürücü sayısı bakamından İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm büyükşehirleri geride bıraktı ve birinciliği elde etti. Bu denetimlerin en sevindirici yönü ise insan hayatına yönelik elde edilen başarı oldu. Motosikletlere yönelik bu kontroller sonrasında, geçen yıl aynı dönemine göre hem kaza sayısında hem de ölüm oranında yüzde 58 düşüş kaydedildi.
 
ALKOL VE KEMER DENETİMİNDE DE İKİNCİ SIRADA 
 
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, alkollü araç kullanımına yönelik 136 bin 412, emniyet kemerinde de 208 bin 409 sürücüyü denetimden geçirdi. İzmirli trafik denetleme ekipleri, bu alanda denetledikleri araç sayısı bakımından Türkiye ikincisi oldu. Emniyet yetkilileri, ilk 8 aylık dönemde yaptıkları denetimlerin, bu süreçten sonra da aralıksız sürdürüleceğini, denetimlerde asıl önemli olanın can ve mal kayıplarını en aza indirmek olduğunu ifade etti. 

Yayın Tarihi : 27.10.2016 : 11:27

Etiketler : izmir    kaza    kemer denetimi    trafik denetleme şube müdürlüğü       


Yorumlar

2896
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN