Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tiyatro Oyunu İle Anlattılar

Tiyatro Oyunu İle Anlattılar
Gaziantep’te, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin önlenmesi sırasında yaşananlar, ’Önce Vatan’ adlı tiyatro oyunuyla anlatılıyor.

 

Şahinbey Belediyesi’nin desteği ile Gaziantep Çeled Uşaglar Tiyatro Grubu tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin anlatıldığı ’Önce Vatan’ adlı tiyatro oyunu hazırlandı. Gelecek nesillere aktarılması amacıyla hazırlanan oyun, ilk kez Şahinbey Belediyesi Konferans Salonu’nda sahnelendi. Oyunu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra; Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’ndeki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na darbeciler tarafından yapılan hava saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Ahmet Çakır’ın annesi Ayşe Çakır ve babası Şahin Çakır da izledi. İzleyenlerin beğenisini toplayan zaman zaman da duygulandıran oyun izleyen şehidin annesi Ayşe ile babası Şahin Çakır gözyaşlarını tutamadı.
 
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 15 Temmuz darbe girişimini unutturmayacaklarını ve gelecek nesillerin bilmesini istediklerini kaydederek şunları söyledi:
 
"Hainler bu darbe girişimi için 40 yıldır hazırlanıyormuş. Maalesef ordumuzun, polisimizin, devlet kurumlarımızın içine sızmışlar. Kendi silahımızla, topumuzla, tüfeğimiz, uçağımız ile halkın üzerine ateş açtılar. Terör ile mücadele eden özel harekat polislerimizi şehit ettiler. Bu saldırıda şehit olan polislerden 2’si Gaziantepli Mehmet Demir ve Ahmet Çakır idi. Ben de bu oyunu izlemeye şehit Ahmet Çakır’ın anne ve babası ile geldim. Bizde bu oyunu unutmamak ve gelecek nesillere anlatmak için bir tiyatro oyunu düzenledik. Amacımız bu darbe girişimini unutmamak ve gelecek nesillere anlatmak. "

Yayın Tarihi : 26.10.2016 : 16:34

Etiketler : Darbe    Girişiminin    Önlenmesini    Tiyatro    Oyunu    İle    Anlattılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4764
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN