Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rutin Belediyecilik Tarih Oldu

Rutin Belediyecilik Tarih Oldu
Ege Belediyeler Birliği toplantısında konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, eskiden sadece su, kanal, yol gibi rutin işlerle ilgilenen yerel yönetimlerin, günümüzde ''yeni kalkınma modelleri'' üretmek zorunda olduğunu söyledi.

 

Ege Belediyeler Birliği üyeleri, Birlik ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun başkanlığında bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki toplantıda, 2017 yılı çalışma planı ile analitik bütçe tasarısı görüşülerek kabul edildi. 
 
Toplantıda konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu özellikle yerelde kalkınma konusunda ciddi çalışmalar yapmak gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili İzmir genelinde sürdürdükleri projeler hakkında bilgi veren Başkan Kocaoğlu, “Ancak aklı ve bilimi kullanarak bir yere varabiliriz” dedi. 
 
Eskiden belediyeciliğin su, kanal, yol gibi rutin işlerden oluştuğunu ancak günümüzde yerel yönetimlerin “kalkınma modelleri” üretmek zorunda olduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Kim ne yaparsa yapsın; merkezi hükümet İzmir'i, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kadar tanıyamaz. Nerede, ne ihtiyacı var bilemez. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, Bakırçay havzasındaki problemleri, değerleri, varları, yokları Bergama, Dikili ve Kınık belediye başkanları kadar bilemez. Ne kadar araştırırsak araştıralım, oradaki yerel halkla, belediye ile, sivil toplum örgütleri, esnaflar, ziraat odaları, derneklerle birlikte çalışıp üretmek gerek. Kararın birlikte verildiği işin başarısı maksimum seviyeye çıkar”.
 
Birlikte çalışıp birlikte üretmek
 
Yıllar önce “Yarımada nasıl kalkınır” sorusundan hareketle çalışmalarına başladıklarını anlatan Başkan Kocaoğlu, Yarımada ve Gediz'in stratejik planlarını oluşturdukları, Küçük Menderes için de tamamlama aşamasına geldiklerini ifade ederek, “İzmir'de üç bölgemizin ayrı ayrı planlarını yaptık. Orada gördük ki, her bölgemizde ilçeler arasında bile büyük farklılıklar var. Her yerin kendine has ayrı bir değeri var. Eğer atalarımızdan bir tanesi su başına bir çadır kurup orada hayatını ikame ettirmişse, orada hala canlı hayat varsa; orayı kalkındırmak için mutlaka bir ya da birçok değer vardır. Bize düşen görev, bu değerleri ortaya bulup çıkarmak, o bölgede yaşayanlarla birlikte çalışıp üreterek kalkındırmaktır” dedi.
 

Yayın Tarihi : 26.10.2016 : 09:52

Etiketler : haber    haberler    rutin belediyecilik    tarih oldu    izmir    aziz kocaoğlu    ben tv    kanalben       


Yorumlar

7068
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN