Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gültan Kışanak Gözaltına Alındı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Eş Başkanı Fırat Anlı, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Polis, Belediye binasının başkanlık katında da arama yapmaya başladı.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, bugün Ankara'da Meclis'teki darbe komisyonuna ifade verdikten sonra uçakla akşam saatlerinde Diyarbakır'a hareket etti. Başkan Kışanak, Diyarbakır Havaalanı'nda uçaktan indikten sonra polis tarafından gözaltına alındı. Aynı saatlerde Eş Başkan Fırat Anlı da konutuna gelen polis tarafından gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir terör soruşturması kapsamında gözaltına alındıkları öğrenilen Kışanak ve Anlı, Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada polis, Belediye binasının başkanlık katında da arama yapmaya başladı.

HDP’Lİ VEKİLLER BELEDİYE ÖNÜNDE

Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın Ankara dönüşü Diyarbakır havalimanında, Eş Başkan Fırat Anlı’nın ise evinde gözaltına alınmasının ardından Büyükşehir Belediye binasının başkanlık katında başlatılan aramalar sürüyor. Polisin, geniş güvenlik önlemi aldığı ve kimseyi yaklaştırmadığı belediye binasının önüne kısa süre sonra HDP Grup Başkan Vekili Çağdar Demirel, Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp, Feleknaz Uca, Demokratik Toplum Partisi Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile bazı meclis üyeleri, STK temsilcileri ve bazı çalışanları geldi. HDP’li vekiller yetkililerden bilgi almaya çalışırken, barikatı aşmaya çalışan Tuncel ile polisler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

PERSONELİ MESAJLA BİLGİ VERİLDİ

Bu arada, büyükşehir belediyesinden çalışanlara ve basın kuruluşlarına atılan mesajda, "Büyükşehir belediyesi eşbaşkanlarımız bu akşam, gözaltına alınmıştır. Tüm belediye çalışanlarını, belediyemize sahip çıkmaya davet ediyoruz" denildi.

Yayın Tarihi : 25.10.2016 : 21:52


Yorumlar

5259
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN