Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kan Davası Barış Yemeği ile Son Buldu

Kan Davası Barış Yemeği ile Son Buldu
Batman'ın Gercüş İlçesine bağlı Gönüllü Köyünde Işık ve Kavak aileleri arasında 8 yıldır devam eden kan davası, düzenlenen yemekle barışla noktalandı.

 

Gercüş İlçesi Gönüllü Köyünde 8 yıl önce Kavak ve Işık aileleri arasında 2 kişinin ölümü ile başlayan kan davası, kanat önderlerinin araya girmesi ile son buldu. Aileler, taziye evinde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Kuran-ı Kerim okunduktan sonra yemin edildi. Barış yemeğine eski Milletvekili Faris Özdemir, kanaat önderleri, Muhtar Yusuf Kural ve çok sayıda davetli katıldı. Barış törenine katılan Raman Aşireti lideri ve eski Milletvekili Faris Özdemir, "Bugün barış için gelen tüm dostları kutlarım. Barış güzel bir şeydir, barış hepimiz için lazımdır. Böyle mutlu günlerde hep beraber olması kadar güzel bir manzara yok. Allah bu ülke içinde bir barış getirmesini temenni ediyorum" dedi.
 
Gönüllü Köyü sakinlerinden Aydın Turgut, iki tarafın barışının köyün huzuru için iyi olduğunu belirterek, "Yine eski dostlarla ve arkadaşlarla buluşacağımız için mutluyuz, bu yüzden olumlu görüyoruz. Arkadaşlarımız kan davasından dolayı farklı şehirlere gitti. Barışın sağlanmasıyla yeniden dönecekler" dedi. Kavak ve Işık ailelerinin barışması için arabulucu olan işadamı Hüseyin Konak da, husumetin ve kan davalarının büyük mağduriyetler doğurduğunu ve can ve mal kayıplarına yol açtığını belirterek, "Bölgemizde bu tür olayların önüne geçilmesi gerekir. Allah rızası için aracı olduğumuz bu barışın aileler arasında sevgi ve kardeşliğe vesile olmasını niyaz ediyorum" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 23.10.2016 : 16:09

Etiketler : Batmanda    Yıllık    Kan    Davası    Barış    Yemeği    İle    Son    Buldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4791
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN