Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zırhlı Polis Aracına Saldırı

Zırhlı Polis Aracına Saldırı
Bingöl'ün Genç İlçesinde dün gece bomba yüklü traktörün polis zırhlı aracının geçişi sırasında patlatılması ve 2 polisin şehit olması, 5'i polis 19 kişinin yaralanması ile ilgili saldırının yeni detayları ortaya çıktı.

 

PKK'lıların bomba yüklü traktörü patlatmadan önce Kaymakam konutuna roketatar ile saldırıp konuta girmek istedikleri, burada yaşanan çatışmadan sonra bomba yüklü traktörün patlatıldığı ortaya çıktı. Bombalı traktörün patlatılması sonucu, Kültür merkezi, Anadolu lisesi, İnönü ortaokulu ve bir çok iş ve evlerde hasar meydana geldiği görüldü. Şehit polis memurlarından Hakan Akdere'nin cenazesi, bugün yapılacak uğurlama töreninden sonra defin edilmek üzere memleketi Kahramanmaraş'a gönderilecek.
 
PKK'lıların Genç ilçesinde dün gece saat 22.30 sıralarında gerçekleştirdikleri saldırının, sadece bomba yüklü aracın patlatılması olmadığı ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin önce Genç ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Genç Kültür Merkezi'nin arkasındaki İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü'nün evine roket ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulundukları, hatta kapının önüne kadar gelen 2 PKK'lının polislerin ateş açması sonucu başarılı olamayanca kaçtıkları belirtildi. Kaçan PKK'lılardan birinin yaralandığı ve yaralı halde kaçtığı öğrenildi. Bombalı saldırıda kullanılan Traktör'den geri kalan parçalar bugün olay yerinden kaldırıldı. 
 
 
Kaymakam Köklü'nün evine yapılan saldırıdan çok kısa bir süre sonra, PKK'lıların bu kez 50 metre uzaklıkta bulunan Cumhuriyet Caddesi üzerinde park halinde olan bomba yüklü bir traktörü, zırhlı polis bir aracının geçişi sırasında infilak ettirdikleri belirtildi. Patlamanın etkisiyle caddenin iki yanında bulunan Genç Mesleki ve Anadolu Lisesi ve İnönü Ortaokulu'nda büyük hasarlar meydana geldi. Patlama noktasının hemen karşısında bulunan Genç Kültür Merkezi'nin ön cephesi ise yıkıldı. İlçedeki bir çok ev ve işyerinde maddi hasarlar oluştu. Bazı işyerlerindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.
 
Saldırının yaşandığı ilçede güvenlik önlemleri artırırken, ilçe kırsalında operasyon başlatıldı. İlçe kırsalında bazı noktalarında ise dumanların yükseldiği görüldü. Saldırıdan sonra Genç ilçe merkezine yaklaşık 12 saattir enerji verilemediği öğrenildi.
 
 
TÖRENLE MEMLEKETLERİNE UĞURLANDILAR
 
Bingöl’ün Genç İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Hakan Akdere ve Murat Yıldırım için Bingöl Havalimanı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Vali Yavuz Selim Köşger, Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Müftüsü Mecit Can, Bingöl Ak Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, şehit yakınları, vatandaşlar ve kurum temsilcilerinin katıldığı törende şehitlerin özgeçmişleri okundu.
 
Tören, İl Müftüsü Can’ın dualarıyla devam ederken, Kahramanmaraşlı şehit polis Akdere’nin annesi Zekiye Akdere, şehit oğlu için Türkçe, Diyarbakırlı şehit polis Yıldırım’ın annesi Besra Yıldırım ise oğlu için Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehit eşi Alev Akdere ise sinir krizi geçirirken, bir süre Ambulansta bekletildikten sonra töreni sedyeden izledi. Diyarbakır’lı şehit polisin 3 aylık hamile eşi Sevda Yıldırım ise yakınları tarafından sakinleştirildi.
 
Törende konuşan Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Kaymakamlık polis noktasına bir saldırı düzenlendiğini, aynı anda ilçenin değişik noktalarında da hain saldırı yapıldığını belirterek, "İlk saldırı anında polis noktasında bulunan kahraman şehidimiz Hakan Aktepe yaralanmış, kaldırıldığı hastanede şehadet şerbetini içmiştir. Bomba yüklü aracın, zırhlı aracın geçişi sırasında ise araç sürücümüz Murat Yıldırım hain saldırı sonrasında şehadet şerbetini içmiştir. Güvenlik kuvvetleri olarak canla başla mücadeleyi yürüterek, tüm gücümüzü kullanmaktayız" dedi.
 
ŞEHİT BABASI: ELBETTE SİZDEN HESAP SORACAĞIZ
 
Kahramanmaraşlı Şehidin babası Hüseyin Akdere, törende konuşmak istedi. İsmi okunarak mikrofona çağrılan acılı baba, ahrette hesap soracaklarını belirterek, "Bizi asla yıkamayacaklar. Ne kadar çabalasalar çabalasınlar, ne kadar hain planları uygulasalar, biz asla yıkılmayacağız. Biz bir Hakan’ı şehit verdik, arkasından bin Hakan getiririz. Biz bir Murat’ı şehit verdik, arkasından bin Murat’ı getiririz. Onun için o kafirler topluluğu, o alçaklar topluluğu asla şunu unutmasınlar. Biz bu dünyada geçici olarak yaşıyoruz. Bizim yurduz ahrettir. Varacağımız yer, Cenab-ı Allah’ın emrettiği yerdir. Orada elbette sizlerden hesap soracağız. Şunu asla unutmayın, müminler kafirlere karşı her zaman üstün gelecektir. Hepiniz hakkınızı helal edin, biz hakkımızı helal ediyoruz" diye konuştu.
 
ŞEHİDİN ENİŞTESİ: EĞER BUNLAR KÜRTSE, BEN KÜRT DEĞİLİM
 
Diyarbakırlı şehit polis Murat Yıldırım’ın eniştesi İsa Tekindağ da törende yaptığı konuşmada, "Eğer bu hainler bizim hakkımızı bu şekilde savunuyorsa, biz Kürt değiliz. Bu onların son çırpınışlarıdır. İlelebet, bunların kökü kazınacaktır. Bir Murat bir Hakan ölür, bin Murat bin Hakan doğar. Bunu asla unutmayın. Şehitler ölmez, vatan bölünmez" dedi.
 
Yapılan konuşmaların ve duaların ardından Şehit Murat Yıldırım’ın cenazesi karayolu ile Diyarbakır’a, şehit Hakan Akdere’nin cenazesi havayolu ile Kahramanmaraş’a gönderildi.
 
PKK’LILARIN KULLANDIĞI ARAÇLAR BULUNDU
 
Öte yandan Genç İlçesine dün gece saldıran PKK’lı grubun ilçe merkezine gelirken kullandığı iki aracın izini süren güvenlik güçleri araçları ilçeye bağlı Keklikdere ve Doğanca köyü kırsalında terk edilmiş olarak buldu. Bölgede başlatılan operasyonun sürdüğü öğrenildi.

ŞEHİT POLİS YILDIRIM DİYARBAKIR’DA KÜRTÇE AĞITLARLA TOPRAĞA VERİLDİ

Bingöl’den karayolu ile memleketi Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’ne getirilen şehit polis Murat Yıldırım’ın naaşı ve Sanayi Mahallesi’ndeki baba evine götürülerek hellalik alındı. Ardından Çimento Cami’ine getirilen şehit polis Yıldırım’ın naaşı, burada dini vecibeleri yerine getirildi. Daha sonra şehit Yıldırım için kılınan cenaze namazına Kaymakam Mehmn Ali Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tolga Çemrek, siyasi parti ve sivil toplum kurulu temsilcileri, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şehit polisin naaşının bulunduğu tabut omuzlara alınarak, "Kahrolsun PKK, şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları arasında, Ergani Şehir Mezarlığı’na götürüldü. Burada okunan duaların ardından şehit Yıldırım’ın naaşı Kürtçe yakılan ağıtlar arasında toprağa verildi. Defin sırasında şehit Yıldırım’ın yakınları sinir krizleri geçirdi.
 
Şehit polis 28 yaşındaki Murat Yıldırım’ın bir yıllık evli olduğu ve eşinin 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Yayın Tarihi : 23.10.2016 : 03:49

Etiketler : Bingölde    Zırhlı    Polis    Aracına    Saldırı    Şehit        Yaralı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3366
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN