Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şemdinli Kırsalında Pkk’nın Kış Üslenmesine Darbe

Şemdinli Kırsalında Pkk’nın Kış Üslenmesine Darbe
Hakkari Şemdinli kırsalında devam eden operasyonlarda 2 patlamamış top mühimmatı, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış malzemeler ve çok miktarda yaşam malzemeleri ele geçirildi. Operasyonlarda PKK’nın bölgedeki kışa hazırlık tertiplenmeleri çok büyük ölçüde engellendiği belirtildi.

 

Hakkari Şemdinli kırsalında PKK’ya yönelik operasyonlarda 2 patlamamış top mühimmatı, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış malzemeler ve çok miktarda yaşam malzemeleri ele geçirildi.
 
KUZEY IRAK’TAN YAŞAM MALZEMESİ GETİRMEYE BAŞLAMIŞLARDI
 
Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre ; Operasyonlarda PKK’nın bölgedeki kışa hazırlık tertiplenmeleri çok büyük ölçüde engellendiği belirtildi. Aralık 2015-Temmuz 2016 tarihleri arasındaki operasyonlar sonucunda bölgede PKK tarafından mahalle ve sokaklara açılan çukur, kurulan barikatlar, döşenen el yapımı patlayıcılar nedeniyle zarar ve kayba uğrayanların PKK’ya desteği kestiği ve PKK’nın Irak kuzeyinden yaşam malzemeleri, erzak ve cephanesini getirmeye başladığı belirtildi.
 
GEÇİŞ YOLLARINI GÜVENLİK GÜÇLERİ KAPADI
 
PKK’nın bu girişiminin de Hakkari, Van ve Ağrı’da güvenlik güçlerinin kırsal alanda PKK’nın geçiş yollarını kapatması nedeniyle engellendiği öğrenildi.

Yayın Tarihi : 22.10.2016 : 13:14

Etiketler : Şemdinli    Kırsalında    Pkknın    Kış    Üslenmesine    Darbe    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8968
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN