Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kış Dönemi Kursları Başladı

Bornova Belediyesi’nin açtığı ücretsiz hobi ve beceri edindirme kurslarında, yaz döneminin ardından kış dönemine geçiş yapıldı. Yılda iki dönem halinde gerçekleşen ve 18 ayrı dalda verilen kurslarda bu kış 2 bin kişi eğitim alacak. Ayrıca bu yıl vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda ilk kez bilgisyar kursu açılıyor. Kasım ayında başlayacak olan kurs için kayıtlar devam ediyor.

 

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yapan Bornova Belediyesi yaz dönemi hobi ve beceri edindirme kurslarıyla verdiği eğitimlere kış döneminde de aralıksız devam ediyor. 18 ayrı dalda ve 4 ayrı merkezde verilen eğitimleden bu kış 2 bine yakın kursiyer yararlanıyor. 3 aylık eğitimlerin ardından kursiyerler Bornova Belediyesinin düzenlediği, etkinliklerle öğendiklerini sergileme imkanı da bulacak. Bağlama , Gitar, Keman, Klarnet, Piyano, Resim, El Sanatları, Takı Tasarım, Seramik, Satranç, Fotoğrafçılık, Zumba, Latin Dansları, Halk Oyunları, Bale, Çocuk Korosu, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği dallarındaki kurslar, Bornova Merkez’de bulunan Engelliler Merkezi, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi, Mevlana Toplum Bilim Merkezi ve Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri nde veriliyor.
 
BİLGİSAYAR KURSU AÇILIYOR
 
Ayrıca vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda bu sene ilk kez bilgisyar kursu açılıyor. Kasım ayında başlayacak olan ücretsiz kursa katılmak isteyenler Bornova Merkez’de bulunan Engelliler Merkezi’nden başvuru yapabilir. 7’den 70’e tüm Bornovalıları kurslardan yararlanmaya davet eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Düzenlediğimiz kurslarla kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında da Bornovalıların yanında oluyoruz. Biz Bornovalılar olarak her konuda mütaviziyiz. Ama eğitim konusunda değiliz. Eğitim her alanında iddialıyız. Bu yöndeki alt yapı çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

Yayın Tarihi : 22.10.2016 : 11:56

Etiketler : Kış    Dönemi    Kursları    Başladı    Bölge   


Yorumlar

5368
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN