Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocuk Gözüyle Konak

Çocuk Gözüyle Konak
ldquo;Çocukların dünyası özgür ve sınırsızdır" düşüncesinden yola çıkan Fotoğraf Sanatçısı Serra Akcan, Konak Belediyesi’nin davetlisi olarak geldiği İzmir’de iki hafta boyunca Agora Semti’nde yaşayan çocuklarla keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi. İzmirli fotoğraf sanatçısı Sinan Kılıç’ın da katkı koyduğu atölyeye yaşları 8-13 arasında değişen 20 fotoğraf meraklısı çocuk katıldı.

 

GEZDİLER, GÖRDÜLER, ÇEKTİLER
 
Konak Belediyesi’nce kendilerine verilen dijital fotoğraf makineleriyle bambaşka bir dünyaya adım atan Agoralı çocuklar, her gün oyun oynadıkları sokakları bu kez farklı bir gözle keşfe çıktı. Ustaları Serra Akcan’ın anlatımlarını büyük bir dikkatle dinleyen minikler, ilk kez ellerine aldıkları fotoğraf makinelerini biran olsun yanlarından ayırmayarak bol bol fotoğraf çekti. İki hafta süren atölye sonunda çekilen binlerce fotoğraftan çok, birlikte geçirilen zaman ve kurulan dostluk bağları öne çıktı. Proje sayesinde çocuklar yaşadıkları bölgenin ve İzmir’in tarihsel zenginliğini fotoğraf sanatıyla başka bir pencereden görürken, tarihi alanlara yapılan geziler sayesinde bu yerler hakkında bilgi de edindi.
 
 
ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM
 
Etkinlik sonunda atölye kursiyeri çocuklar için Konak Belediyesi’nin Sütveren Meryem Evi’nde minik bir kutlama etkinliği de düzenlendi. Çekilen binlerce fotoğraf arasından seçilenler bastırılarak çocuklara hediye edilirken, Sanatçı Serra Akcan da kursiyerler için ‘Neboş-Davetsiz Misafir’ adlı kitabı armağan etti. Atölye çalışmasının kendisi için de unutulmaz bir deneyim olduğunu dile getiren Serra Akcan, “İzmir’de olmaktan, Konak Belediyesi’nin bana böyle bir şans tanımasından çok memnun oldum. Çocuklarla birlikte olmak da çok keyifliydi. Benim için sadece çocuklara fotoğrafı öğrettiğim bir atölye değil, aynı zamanda onlardan da çok şey örendiğim bir süreç oldu. Çocuklarla ve gençlerle birlikte vakit geçirmeyi seviyorum. Onların fotoğrafa bakış açılarından da çok şey öğrendim" dedi.
 
 
YAZAR EVİ BÜYÜK ŞANS
 
İzmir’de kaldığı süre boyunca Konak Belediyesi’nin Karataş’ta hizmete açtığı Tarık Dursun K. Yazar Evi’nde ağırlanan Serra Akcan, Yazar Evi’nin İzmir için büyük bir şans olduğunu söyledi. Her ay bir sanatçıyı ağırlayan Yazar Evi’nde kalmanın kendisi için ayrı bir deneyim olduğunu dile getiren Akcan, “Fikir üreten herkes için önemli bir deneyim ve bu hizmetin devam etmesini canı gönülden istiyorum. Yazar Evi’nde kaldığım süre boyunca Tarık Dursun K.’nın kitaplarını okuma fırsatı buldum. Onun anlatımlarıyla İzmir sokaklarında dolaşmak bana başka bir duygu kattı" diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 22.10.2016 : 11:35

Etiketler : Çocuk    Gözüyle    Konak    Bölge   


Yorumlar

6054
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN