Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZBETON'dan 8 İlçeye Asfalt ve Parke Çıkarması

İki yeni şantiyesini devreye alarak asfalt ve parke-bordür üretiminde rekor hedefleyen İZBETON, başta sınırlarına sonradan dahil olan Ödemiş, Dikili, Kiraz, Bergama, Karaburun, Kınık, Tire ve Beydağ köyleri olmak üzere asfalt ve parke atağına başlıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde İZBETON Genel Müdürlüğü’nün Bornova'daki tesislerine giderek yeni asfalt tesisini inceleyen ve işçilerle birlikte kahvaltı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, artan asfalt-parke üretim kapasitesi ile kış öncesi kentin kuzey ve güney aksında kalan yerleşim yerlerine “güçlü bir hamle” yapacaklarını açıklamıştı. Bergama'daki Bakırçay Şantiyesi’nin ardından, Küçük Menderes Bölge Şantiyesi'ni de devreye alan ve merkez şantiyesinde üretim kapasitesini artıran İZBETON, Ödemiş, Dikili, Kiraz, Bergama, Karaburun, Kınık, Tire ve Beydağ köylerinde asfalt ve parke atağı başlatıyor.
 
Merkeze uzak köy ve arazi yollarının sıcak karışım asfalt, sathi kaplama ve parke kaplama çalışmalarını içeren yatırım kapsamında, yaklaşık 70 kilometre yola eş değer 400 bin metrekarelik alanda bitümlü sıcak karışım asfalt çalışması yapılacak. Köy içlerinde ise 75 bin metrekarelik parke kaplama yapılacak.  Ayrıca Bergama, Kınık ve Ödemiş’te bugüne kadar çalışma yapılmayan bölgelerde sathi kaplama hazırlığına başlayan İZBETON ekipleri, çalışmaları yıl sonunda bitirecek. Çalışma yapılacak önemli yollar arasında Bergama’da Yenikent, Gökçeyurt, Aşağı Kırıklar, Süleymanlı, Bölcek-Kadıköy arası,  Kınık’ta Hacı Ömerli-Bağalan, Kiraz’da Haliller,  Tire’de Gökçen, Ödemiş’te Beş G&ou ml;z ve Balabanlı, Karaburun’da Alman Koyu,  Akçe Kilise, Beydağ’da ise Hasan Çavuşlar ve Karaoba’nın yolları yer alıyor.
 
Rahat ulaşım imkanı
 
Sınırların 30 ilçeye yayılmasıyla çok geniş bir alana hizmet vermek durumunda kaldıklarını ve her gün 120 noktada çalışma yürüttüklerini belirten İZBETON Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Bergama’daki Bakırçay Şantiyesi’nin ardından, Küçük Menderes Bölge Şantiyesi’ni de devreye aldık. Amacımız en uzak noktalardaki sorunlara bile hızlı bir şekilde müdahale etmek ve hizmet kalitesini artırmak. Büyükşehir’e bağlanan 9 ilçe başta olmak üzere, tüm hizmet alanında yoğun bir çalışma temposu içindeyiz. Daha önce ulaşamadığımız en ücra köylere ulaşarak vatandaşların çok daha konforlu seyahat etmesini sağlayacağız.  Özellikle köyleri birbirine bağlayan grup yollarını sathi kaplama yerine asfalt yapacağız. Köylülerimiz yağmur yağdığında dahi çok rahat bir şekilde ulaşım imkanına kavuşacak” diye konuştu. 
 

Yayın Tarihi : 22.10.2016 : 09:55

Etiketler : haber    haberler    izbeton    8 ilçeye    asfalt ve parke    çıkarması    ben tv    kanalben    izmir       


Yorumlar

7251
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN