Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eski Sevgiliye 14 Yıl Hapis Cezası

Eski Sevgiliye 14 Yıl Hapis Cezası
Eskişehir’de, sinema ve dizi film sanatçısı Şeyma Korkmaz’ın ablası olan desinatör 36 yaşındaki Tuba Korkmaz’ı kendisinden ayrıldığı için sokak ortasında bıçakla ağır yaralayan 33 yaşındaki seramik mühendisi Fatih Sağır 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığa iyi hal ve tahrik indirimi uygulamadı.

 

Vişnelik Mahallesi Park Sokak’ta geçen 17 Haziran’da meydana gelen olayda, bir fabrikada seramik mühendisi olarak çalışan Fatih Sağır, bir süre ilişki yaşadıktan sonra kendisini terk eden aynı işyerinde desinatör olarak çalışan Tuba Korkmaz’ı bıçakla çeşitli yerlerinden yaralayıp kaçtı. Ağır yaralanan Tuba Korkmaz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’ne kaldırılırken, Fatih Sağır da park ettiği otomobilin içerisinde kendini bıçakla yaralayarak intihara kalkıştı. Sağır, götürüldüğü Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından tutuklandı.
 
2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Tasarlayarak canavarca hisle adam öldürmeye tam teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılan ve geçen duruşmada savcının mütaalasında 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istediği tutuklu sanık Fatih Sağır, bugün yapılan 3’üncü duruşmada mahkeme heyeti karşısına çıktı.
 
Çok sayıda kadın kuruluşu temsilcileri ve üyeleri de duruşma öncesi Eskişehir Adalet Sarayı önünde toplanarak Tuba Korkmaz’a destek verdi.
 
2’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık Fatih Sağır’a önce ömür boyu hapis cezası verdi, ardından olayın teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle sanığı 14 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanık için iyi hal ve tahrik indirimi uygulamadı.

Yayın Tarihi : 21.10.2016 : 16:18

Etiketler : Tubayı    Bıçakla    Yaralayan    Eski    Sevgiliye    Yıl    Hapis    Cezası    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9723
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN