Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Her Bilet Bir ’Patihane’

Her Bilet Bir ’Patihane’
Tiyatrohane Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından geçtiğimiz yıl sevgililer gününde ilk gösterimi yapılan ve yoğun ilgi gören ’Sevgili’ oyunu 22 Ekim’de yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor.İzmir’de faaliyet gösteren Tiyatrohane Sanat Okulu’nun profesyonel eğitmenleri tarafından kurulan ’Tiyatrohane Prodüksiyon Tiyatrosu’nun, Prof. Dr. Hülya Nutku yönetiminde sahneye koyduğu ’Sevgili’ Kültürpark İzmir Sanat Sahnesi’nde saat 20.00’da seyirciyle buluşacak.

 

 
Oyunun yönetmeni Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Nutku ise oyun hakkında şunları söyledi;
 
“Nobel ödüllü yazar Harold Pinter’ın 1963 yılında yazdığı tek perdelik absürt komedi olan Sevgili, kadın ve erkek arasındaki net olmasa da varolan bir gerilim üzerine kurulu. İçinde yaşadıkları dünyaya yabancılaşan çift, yaşantımızı sınırlayan ikiyüzlü ahlak anlayışına karşı durdukları gibi, kalıplaşmış davranışların yarattığı tekdüzeliği kırmak için kendilerince geliştirdikleri savunma yöntemiyle de ayakta kalırlar. Genişleyen kamusal alanın, ikili ilişkilere olan müdahalesine, oyunla karşı durmak, on yıllık evli bir çiftin de direnme aracıdır."

Yayın Tarihi : 19.10.2016 : 11:39

Etiketler : Her    Bilet    Bir    patihane    Bölge   


Yorumlar

6798
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN