Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


KKTC Cumhurbaşkanı, Türkeş’i Kabul Etti

KKTC Cumhurbaşkanı, Türkeş’i Kabul Etti
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş bu sabah ’Türk Dünyası 1. Gençlik Forumu’ katılmak üzere KKTC’ye gitti. Foruma konuşma yapan Türkeş, daha sonrası KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından kabul edildi. Görüşme, KKTC Cumhurbaşkanlığı sarayında gerçekleşti.

 

Tuğrul Türkeş KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile yaptığı görüşmede, ekonomik ve sosyal işbirliği kapsamındaki çalışmaları yüz yüze değerlendirmek amacıyla KKTC ziyaretini gerçekleştirdiğini ifade etti. Türkeş, yoğunlaştırılmış müzakere sürecini heyecanla desteklediklerini ve yürekten takip ettiklerini ifade etti.
 
“MAKUL OLMAK, GERÇEKÇİ OLMAK; MUHATAPLARIMIZDAN BEKLEDİĞİMİZ BUDUR"
 
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, muhataplarından beklentilerinin makul ve gerçekçi olmaları olduğunu söyledi. Toprak konusunun ele alınması için Kasım ayında yurt dışında “süreklilik arz eden bir toplantı" planladıklarını belirten Akıncı, “Ama bunun hemen ardından biz (Güvenlik ve Garantilerin ele alınacağı) beşlinin olmasını istiyoruz" dedi. Akıncı çözüm için doğal takvim oluştuğunu ve aşama aşama gittiklerini kaydetti. Akıncı, Türkeş’e KKTC yetkilileri ile temaslarının olumlu sonuçlar doğurması temennisinde bulundu.

Yayın Tarihi : 18.10.2016 : 22:03

Etiketler : Kktc    Cumhurbaşkanı    Akıncı    Başbakan    Yardımcısı    Türkeşi    Kabul    Etti    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1083
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN