Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sağlıkçılardan Yeni Yönetmeliğe Tepki

Sağlıkçılardan Yeni Yönetmeliğe Tepki
Sağlık çalışanlarının yeni çıkan atama ve yer değiştirme yönetmeliği nedeniyle mağdur olduğunu öne süren Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, aday memurlardan eşleri ve işleri arasında tercih yapmalarının istendiğini iddia etti.

 

 
Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, yeni yayınlanan atama ve yer değiştirme yönetmeliğiyle sağlık çalışanlarının sorunlarını tespit edip, çözüm aramaya çalıştıklarını kaydetti.
 
Yönetmeliğe göre aday memurlardan eşleri ve işleri arasında tercih yapmalarının istendiğini öne süren Demircan, "Bunun anayasaya aykırı bir yönetmelik olduğunu düşünüyoruz. Demokratik Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Sayın Vural Kavuncu’yu ziyaret ettik ve tüm talepleri ilettik. Ziyaretimizde, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın kronikleşmiş sorularını bir dosya halinde kendilerine takdim ettik. Başta fiili hizmet tazminatı, ek ödemenin maaşlarla birleştirilmesi ve emekliliğe yansıtılması, kadro beklentilerinin gerçekleşmesi ve sağlık çalışanlarının tek kadro çatısı altında toplanması gibi sorunlarımızı dile getirdik. Ziyaret ettiğimiz yetkililer 15 Temmuz darbe girişimi öncesi, sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik komisyonumuz ve hükümetimizin çalışmalarının olduğunu ancak ülkedeki olağanüstü hal nedeniyle planlanan tüm konuların yasalaşmadığını dile getirdiler. Tarafımızca hatalı oluşan yönetmelikte gerekli mağduriyetin giderilmesini Sağlık Bakanlığımızdan bekliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 17.10.2016 : 12:29

Etiketler : Sağlıkçılardan    Yeni    Yönetmeliğe    Tepki    Bölge   


Yorumlar

8169
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN