Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Karabağ, Karslılarla Buluştu

Başkan Karabağ, Karslılarla Buluştu
İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Çıldırlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne yaptığı ziyarette Türk topraklarına başka güçlerin girmesinin mümkün olmadığını söyleyerek Karslılara güvendiğini ve onlarla gurur duyduğunu dile getirdi.

 

 
CHP’li Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Çıldırlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin toplantısına katıldı. Eşi Bahriye Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Çıldırlılar Dernek Başkanı Durmuş Akçay ve çok sayıda dernek üyesi de Başkan Karabağ’a eşlik etti. Geçtiğimiz günlerde Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın kendisini ziyaret ettiğini belirten Karabağ, "Sevgili başkan bana, ‘Kars’ta, özellikle Türkiye’nin PKK ile sıkıntıları bahsedildiğinde çok üzülüyoruz. Genellikle Kars’ın en dışında Sarıkamış ve benzeri yerlerde münferit olaylar oluyor. Bizim Karsımız-Ardağanımız asla Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne laf söyletmez asla Türkiye’nin cumhuriyetine olan saldırıyı kabul etmez’ dedi. Ben de kendisine şunu söyledim, ‘Sevgili başkanım Kars’a geldiğimizde merkezde bir otelde kaldık. Sabah uyanıp Kars kalesine baktığımda kocaman bir Atatürk silueti ve kocaman ay yıldızlı Türk Bayrağı gördüm. Bu topraklara PKK’nın girmesi, başka güçlerin girmesi mümkün değil. Karslılara Ardahanlılara güveniyoruz. Onların vatanseverliklerine sonsuz güveniyoruz" dedi.
 
Başkan Karabağ, Cumhuriyet bayramlarında ses getiren etkinlikler düzenlediklerini savunarak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve bayrağının değerini hatırlatmak adına gösteriler düzenliyoruz. Geçen sene 2015 kişi zeybek oynadı, Türk bayrağı oluşturdu. Bunun için de çok sayıda Ardağanlı, Karslı, Çıldırlı vardı. Onlarla gurur duyuyorum. Benim soyadım Karabağ. Ben köken olarak Azeri dağlık Karabağ’dan gelen bir ailenin çocuğuyum. Kendimi sizler gibi hissediyorum. Sizinle gurur duyuyorum" dedi.
 
Çıldırlılar Dernek Başkanı Durmuş Akçay ise, kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Karabağ’a teşekkür etti. Karabağ, dernek binasına bir ses sistemi hediye edeceğini sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi : 17.10.2016 : 12:27

Etiketler : Başkan    Karabağ    Karslılarla    Buluştu    Bölge   


Yorumlar

4426
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN