Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kolombiya'da Dünyaya İzmir'i Anlattı

Kolombiya'da Dünyaya İzmir'i Anlattı
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (Uclg) 5. Zirvesi BOGOTA 2016 Kolombiya’da yapıldı.Corferias fuar ve kongre alanında Büyük Salonda gerçekleştirilen zirveye farklı ülkelerden 3 binden fazla yerel yönetici ve 200 konuşmacı katıldı. Zirveye katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 4 gün süren toplantılarda yerel yönetimlerin kaynaklarının arttırılıp özerk bir yapıya kavuşturulmaları, akıllı kentler, yenilikçi şehir düzenlemeleri ve eğitim konularının ön planda görüşüldüğünü belirtti.

 

 
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (Uclg) 5. Zirvesi BOGOTA 2016 Kolombiya’da yapıldı. 4 gün süren zirve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlığında, Kazan (Rusya) Belediye Başkanı ve UCLG eş başkanı Ilsur Metshin, Kitchener (Kanada) Belediye Başkanı ve UCLG Mali Sorumlusu Berry Vrbanovic, UCLG Genel Sekreteri Josep Roig, UCLG Eş Başkanı ve Quito (Ekvador) Belediye Başkanı Mauricio Rodas, Guangzhou (Çin) Belediye Başkanı Wen Guohui ve Bogota Belediye Başkanı Enrique Penalosa’nın yer aldığı heyet tarafından yönetildi.
 
Afrika (UCLG Africa), Asya Pasifik (UCLG-ASPAC), Avrupa (CEMR), Avrasya (UCLG EuroAsia), Ortadoğu-Batı Asya (UCLG MEWA), Güney Amerika (FLACMA), Kuzey Amerika(UCLG North America) ve büyük şehirlerin bulunduğu Metropolis bölgelerinden yerel yöneticilerin katılımıyla düzenlenen toplantıda, UCLG adına Bogota Belediye Başkanı Enriuqe Penalosa tarafından Filipinler’in Kauswagan Belediyesine UCLG Barış Ödülü verildi.
 
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler zirvesine dünyadaki çeşitli ülkelerden 3 binden fazla yerel yönetici katıldı.
 
Zirveye delege olarak katılım gösteren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, toplantılar boyunca belediyelerin birbirlerine deneyim ve çözüm önerilerini aktarma fırsatı yakaladığını belirtti.
 
Toplantılarda ayrıca yerel yönetimlerin kaynaklarının arttırılıp özerk bir yapıya kavuşturulmaları, akıllı kentler yaratma çalışmaları, cinsiyet eşitsizliği,yenilikçi şehir düzenlemeleri ve eğitim gibi konuların ön planda görüşüldüğünü belirten Başkan Levent Piriştina, yerel yönetimlerin yaşadığı sorunların çözümü ve proje geliştirilmesi noktasında atılabilecek adımların rotasının oluşturulduğunu vurguladı.

Yayın Tarihi : 16.10.2016 : 12:10

Etiketler : Birleşmiş    Kentler    Yerel    Yönetimler    uclg    Bölge   


Yorumlar

4867
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN