Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Egzoz ve LPG Kontrollerini Esnaf Yapacak

Egzoz ve LPG Kontrollerini Esnaf Yapacak
İzmir’de motorlu araçların fenni muayene öncesi yapılan egzoz, egzoz emisyonu ve gaz sızdırmazlık kontrollerini artık esnaf kendi şirketinden yaptırabilecek. Türkiye’de ilk kez İzmir’de açılan kontrol merkezinden tüm vatandaşlar yararlanabilecek.

 

 
Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye istinaden kurulan Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu İktisadi İşletmesi’nin Araç Muayene ve Kontrol Merkezi, 6. Sanayi Sitesi’nde hizmete girdi. 6. sanayi sitesinde, 577 sokak numara 6 adresinde faaliyet gösteren merkezde, LPG / CNC / LNG motorlu araçların Gaz Sızdırmazlık Raporu düzenlenecek ve gaz sızdırmazlık kontrolleri ile egzoz emisyon muayeneleri gerçekleştirilecek. Muayene için randevusuz da araç kabul eden ve cumartesi günleri de çalışan merkeze vatandaşların da ilgisi büyük oldu. İzmir halkına da en iyi hizmeti vermeyi hedeflediklerini kaydeden Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Özcan Saraçoğlu, pilot olarak İzmir’de başlattıkları uygulamayı Türkiye’nin diğer illerinde de hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi. Özel araçların iki yılda bir, ticari araçların ise her yıl vize alması gerektiğini hatırlatan Saraçoğlu, ’Türkiye’de bu işi sadece Makine Mühendisleri Odası yapıyordu. Ancak araç sayısının çokluğu, kontrollerde sıkışıklığa, uzun beklemelere neden oluyordu. Artık federasyonumuzun merkezleri de araç kontrollerini yapacak. Bu şekilde vatandaşın da, şoför esnafının da yoğunluktan doğan zaman kaybı önlenecek" dedi.
 
6. Sanayi Sitesi’ndeki merkezde kontrollerin ehil elemanlar tarafından yapıldığını belirten İzmir Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppakcan ise, vatandaşın gönül rahatlığı ile kontrollerini yaptırdığını söyledi. Son teknoloji ile kontrollerin yapıldığını sözlerine ekleyen Heppekcan, ’Vatandaşlar zaman kaybetmeden kontrollerini tamamlıyor. Cumartesi günleri çalışarak ve randevusuz da araç kabul ederek hizmet ağımızı genişletiyoruz. Merkezin çalışmalarından sitedeki esnaf sanatkarlarımız da memnun. Vatandaşlar kontrollerde görülen eksikliklerini ya da zaten mevcut olan ihtiyaçlarını gelmişken sitedeki üyelerimizden karşılıyor. Böylesine önemli bir adımın İzmir’den atılmasından dolayı federasyon başkanımız Saraçoğlu’na teşekkür ediyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 16.10.2016 : 12:08

Etiketler : Egzoz    Lpg    Kontrollerini    Esnaf    Yapacak    Bölge   


Yorumlar

1641
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN