Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZSİAD, Güneş Enerjisi İçin İlk Adımı Attı

İZSİAD, Güneş Enerjisi İçin İlk Adımı Attı
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), İzmir ve Ege’de güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretimine yönelik yatırımlar için ilk adımı attı. Bu amaçla KOSGEB desteğiyle Uluslararası Tayvan Güneş Enerjisi Fuarı’na yapılan üç günlük ziyarette, işbirliklerinin kapısı açıldı.

 

 
İZSİAD Başkan Hasan Küçükkurt, Başkan Yardımcısı Ali Talak, Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Kayaönü, Danışma Kurulu Üyesi ve İZSİAD Yenilenebilir Enerji Çalışma Komisyonu Başkanı Özkan Mucuk, İZSİAD üyeleri Nazım Özer, Bülent Demiral, Hasan Duran, Eşref Deniz ile geziye Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) kontenjanından katılan Murat Güler, Ali Karakurt, Mustafa Uğurlu, Hüseyin Turhan, Didem Mumkaya, Kasım Kutlu ve Okan İrizalp, Uluslararası Tayvan Güneş Enerjisi Fuarı’na katıldı. iZSİAD heyeti; Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA) Başkanı Peter W.J. Huang, Tayvan-Türk İşadamları Ajansı Genel Sekreteri George Lien ve Tayvan Taipei Türk Ticaret Ofisi Temsilcisi İsmet Erikan tarafından ağırlandı.
 
İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, fuar ziyaretleri kapsamında yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren pek çok büyük firmanın temsilcileriyle görüşmeler yaptıklarını, Hsinchu Bilim Parkı ve Endüstri Teknoloji Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret ettiklerini, laboratuvarları ve Ar-Ge tesislerini incelediklerini söyledi. Yaptıkları ön görüşmelerin son derece verimli geçtiğini belirten Küçükkurt, "Bu bölgedeki yatırımların devlet-üniversite-sanayi işbirliğiyle hayata geçirildiğini ve ne kadar olumlu sonuçlar verdiğini gördük. Bu işbirliği sayesinde bilim ve teknolojide ne kadar çok ilerlediklerine şahit olduk. Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi Başkanı Peter W.J. Huang, Ocak 2017’de İzmir’e gelecek. İZSİAD Çarşamba Toplantısı’nda girişimcilere bilgiler verecek. Beraberinde, ön görüşmeler yaptığımız Tayvanlı firma sahipleri ve temsilcileri de olacak ve temellerini attığımız yatırımların detay görüşmelerini yapacaklar" dedi.
 
"ENERJİ İHTİYACINDA ÇARE GÜNEŞ"
 
Türkiye bütçesinde cari açığın çok büyük kısmını başta petrol ve doğalgaz olmak üzere enerji giderlerinin oluşturduğunu hatırlatan Küçükkurt, İZSİAD olarak hedeflerinin, yenilenebilir enerji yatırımlarının artmasına katkı sağlamak olduğunu vurguladı, sözlerini şöyle tamamladı: "Ülkemiz, bir an önce yenilebilir enerji teknolojilerine yatırım yapmalı. Hedef, teknoloji transferinden öte, teknoloji geliştirmek olmalı. Enerji ihtiyacında çare güneş. Bu hedef doğrultusundaki çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 16.10.2016 : 09:23

Etiketler : İzsiad    Güneş    Enerjisi    İçin    İlk    Adımı    Attı    Bölge   


Yorumlar

7246
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN