Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Stat Tartışmasına Farklı Yorum

Stat Tartışmasına Farklı Yorum
Resmi açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan Yeni Bornova Stadı'na İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun isminin verilmek istenmesi tartışmalarına AK Parti de katıldı. AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, twitter hesabından, "Genel Başkanınızın, 10 yılın sonunda bir stada isminizin verilmesini istemesi, emeklilik iması gibi geldi bana" paylaşımında bulundu.

 

Doğanlar Mahallesi'ndeki Yeni Bornova Stadı'na İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun isminin verilmek istenmesi fikri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun resmi açılışı yaptığı geçen 8 Ekim günü ortaya çıktı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, stada Aziz Kocaoğlu adını vermek istediklerinin, ancak onun bunu kabul etmediğini söyledi. Açılışta konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, bu öneriyi desteklediğini açıkladı. Bunun üzerine Yeni Bornova Stadı'na İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun isminin verilmesi kararı, Bornova Belediye Meclisi'nce oybirliği ile alındı. Meclis'te grubu bulunan CHP'li ve AK Partili üyelerin tamamı Bornova Stadı'na "Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu' isminin verilmesi talebine olumlu oy kullandı. Bu gelişme üzerine açıklama yapan Aziz Kocaoğlu ise isminin verilmesini kabul etmeyeceğini söyledi.
 
DAĞ, TARTIŞMAYA SOSYAL MEDYADAN KATILDI
 
AK Parti de bu tartışmanın dışında kalmadı ve ilk değerlendirme İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan geldi. Hamza Dağ, twitter hesabından, "Genel başkanınızın, 10 yılın sonunda bir stada isminizin verilmesini istemesi, emeklilik iması gibi geldi bana" paylaşımında bulundu.

Yayın Tarihi : 15.10.2016 : 13:28


Yorumlar

9111
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN