Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Osmanlı Bile İzmir'e Daha Çok Önem Verdi'

'Osmanlı Bile İzmir'e Daha Çok Önem Verdi'
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Rota Siyaset'te gündeme ilişkin çarpıcı mesajlar verdi. Balbay'ın mesajları arasında Yenikapı da vardı, CHP de...

 

Ben TV'de ekrana gelen Rota Siyaset programının yeni sezondaki ilk konuğu Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay oldu. 
 
Burak Cilasun'un sorularını yanıtlayan Balbay, Cumhuriyet gazetesinin mevcut yönetimiyle yaşadığı sorunlara ilişkin dikkat çekici ifadeler kullandı. Balbay gazetenin tirajının 60-65 bin değil 30 binin altında olduğunu söyledi. Cumhuriyet'ten bir tırnağın etten kanatarak koparılması gibi koparıldığını dile getiren Balbay, gazete yayın politikasının fikri zemininin kuruluş zemininin dışına taşan, yalpalayan bir görüntü çizdiğini söyledi.
 
"YENİKAPI MUTABAKATI YENİKAPI'DA BİTTİ"
 
AK Parti iktidarına dış politikadan yerel siyasete kadar çeşitli konularda eleştiren Balbay, Yenikapı ruhu olarak adlandırılan ruhun da mitingin yapıldığı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın demokrasi nöbetinin bitmediğini söylediği andan itibaren bittiğini söyledi.
 
PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
 
"OSMANLI BİLE İZMİR'E DAHA FAZLA ÖNEM VERDİ"
 
Balbay iktidarın İzmir politikalarına da sert tepki gösterdi. CHP'li Balbay, Osmanlı döneminde dahi İzmir'e verilen önemin AK Parti döneminden daha fazla olduğunu söyledi. İzmir'e yatırımların ötelendiğini söyleyen Balbay, AK Parti'nin İzmir'e yönelik 35 projenin çok azını gerçekleştirdiğini dile getirdi. Balbay, "Ey Başbakan Binali Yıldırım, Melih Gökçek'e verdiğiniz desteğin yarısını Aziz Kocaoğlu'na verin." dedi.
 
Başbakan Yıldırım'ın cemaatin İzmir'de CHP'yi desteklediği iddiasına da yanıt veren Balbay, "Bir başbakan afaki konuşmaz. CHP' siyasetinde bir FETÖ'cü varsa söylesinler ama ben 'içimize kadar sızmışlar' sözünü kimin söylediğini söyleyebilirim." dedi.
 
"CHP'DE A TAKIMI DEĞİŞMELİ"
 
CHP'ye ilişkin açıklamalarda da bulunan Balbay, parti içinde genel başkanlığa aday olma barajının yüzde 10 olduğunu ve bunun düşürülmesi gerektiğini söyledi. Partide a takımının da değişmesi gerektiğini dile getiren Balbay, "Çalışan arkadaşlarımızın canla başla çalıştıklarını görüyorum. CHP'yi iktidara taşıyacak daha geniş bir a takımının gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Yayın Tarihi : 15.10.2016 : 11:55


Yorumlar

1384
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN