Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Birkaç Dakikalığına Görme Engelli Oldular

Birkaç Dakikalığına Görme Engelli Oldular
’15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü’ nedeniyle Avcılar’da sokakta yürüyenlerden birkaç dakikalığına gözleri kapatılarak görme engellilerin yaşadıkları zorlukları yaşamaları istendi.

 

Avcılar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlileri sokaktaki insanlar için farkındalık yaratmak amacıyla Marmara Caddesi’nde yürüyenleri durdurarak, birkaç dakikalığına görme engellilerin yaşadıkları zorlukları hissetmeleri için ellerinde bastonları ile gözlerini kapatmayı önerdi.
 
Öneri ile karşılaşanların bir bölümü “Acelem var” diyerek bunu kabul etmezken, kabul edenlerin gözleri bağlandı. Ellerindeki bastonu sallayarak birkaç dakika yürüyenler görmeden yürümenin çok zor olduğunu, bunu yaşamları boyunca yapmak zorunda kalmalarının bile ürkütücü olduğunu söyledi. Farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliğe katılanlar, yoldan geçenlerin bir bölümünün kendilerine yardımcı olmaması ve önlerinden bile çekilmemesinden yakındı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden Gülhan Kemik, toplumun bilinçlenmesinin büyük önem taşıdığına inandıklarını bu nedenle sağlıklı bireylerin birkaç dakikalığına da olsa toplumun dezavantajlı kesiminin yaşadıklarını hissetmelerini hedeflediklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 15.10.2016 : 10:19

Etiketler : Birkaç    Dakikalığına    Görme    Engelli    Oldular    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5364
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN