Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pembe Işıklı Farkındalık

Pembe Işıklı Farkındalık
Rotary 2440. Bölge Sağlık Komitesi, 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Folkart işbirliği ile Konak Meydanı’ndaki Saat Kulesi ve Folkart Tower binalarının çevresini pembe ışıkla aydınlatacak.

 

 
Halk sağlığı konusunda bilgilendirmede bulunmak ve erken tanının hayat kurtardığını anlatmak amacıyla bir dizi etkinlikler düzenleyen Rotary 2440. Bölge Sağlık Komitesi, dünya genelinde kadınlarda en sık görülen meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla İzmir Saat Kulesi ve Folkart Tower binalarını pembe ışıkla ışıklandıracak. 15 Ekim günü binaların bir günlüğüne pembe ışıkla aydınlatılacağını söyleyen Sağlık Komitesi Başkanı Meral Çapa, projenin devamında ise 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenleyecekleri ’Sağlık Şenliği’nde uzman doktorlar eşliğinde yapay meme maketi ve broşürlerle halka hastalığı daha yakından tanımalarını, teşhis ve tedavi yollarını anlatacaklarını söyledi.
 
Rotary 2440. Bölge Federasyonu Dönem Başkanı İsmail Rodoplu ise, hastalıklarda daima erken teşhisin hayat kurtardığını, bunun için de bilincin artırılması gerektiğine dikkat çekerek bu binaları ışıklandırmanın çok faydalı bir dönüş sağlayacağını söyledi, destek veren kuruluşlara teşekkür etti. Rodoplu ayrıca "Mart ayında bölgeye bağlı Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla gibi illerde düzenlenecek olan sağlık şenliğinde toplum birliklerine ve halka meme kanseri, obezite, diyabet, kök hücre bağışı, anne-çocuk sağlığı vb. gibi birçok konuda farkındalığı artırmak adına eğitimlerimiz olacak" dedi.

Yayın Tarihi : 14.10.2016 : 12:42

Etiketler : Pembe    Işıklı    Farkındalık    Bölge   


Yorumlar

9031
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN