Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tutuklu Erlerin Aileleri ''Çocuklarımız Masum''

Tutuklu Erlerin Aileleri ''Çocuklarımız Masum''
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan tutuklu erlerin aileleri, çocuklarının askerlik görevini yaparken komutanları tarafından kandırılarak darbe girişimine alet edildiğini söyledi. Soruşturmanın yavaş ilerlediğini, bu nedenle de suçsuz erlerin cezaevinde boş yere tutulduğunu dile getiren aileler, Cumhurbaşkanı’ndan kendilerine yardım etmelerini istedi.

 

"ÇOCUKLARIMIZ 5 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK GİBİ, ELİNDEN TUTUP HER YERE GÖTÜREBİLİRSİN"
 
Tutuklu er Mustafa Bolat’ın babası Aziz Bolat Kayseri’den geldiğini belirterek, "Çocuğumuz 5 günlük asker iken tatbikat için çıkarıp İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne götürüyorlar. Çocuklarımızın suçu yok. Kimseden bilgi alamıyoruz" dedi. Çocuklarının 5 yaşında bir çocuk gibi olduğunu söyleyen Bolat, "5 yaşındaki bir çocuğun elinden tutup her yere götürebilirsin" diyerek Cumhurbaşkanı’n kendilerine yardım etmesini istedi.
 
"İNTERNETTE GÖRÜNTÜLERİ VAR, SİLAHLARI BIRAKIP TESLİM OLUYORLAR"
 
Tutuklu er Hakan Kavun’un abisi Orbay Kavun da Sivas’tan geldiğini belirterek, kardeşinin 2 ay acemilik döneminin ardından geldiği Metris Kışlası’nda bir haftalık askerken darbe girişiminin yaşandığını söyledi. Kavun, "İBB’ye götürüyorlar. Zaten çocuğun internette görüntüleri de var. Silahlarını bırakıp teslim oluyorlar güvenlik görevlilerine. Her şey ortada ama kardeşim suçsuz yere hala içeride" diye konuştu.
 
"OĞLUMUN MASUM OLDUĞUNU BİLİYORUM"
 
Bursa’dan gelen tutuklu er Muhammed Ali Gümüş’ün annesi Fatma Gümüş de, oğlunun terhisine üç gün kala bu olayın yaşandığını belirterek, "Oğlumun masum olduğunu biliyorum. Onlar emir kulu. Niye evlatlarımızı alıp içeri koydular. Evlatlarımızı istiyoruz. Kimse bize bilgi vermiyor. Sadece gidip cezaevinde görüyoruz" diye konuştu.
 
"5 GÜNLÜK ASKERDİ DAHA TUVALETİ BİLMİYORDU"
 
Balıkesir’den gelen tutuklu er Onur Aslanoğlu’nun annesi Yaşarya Aslanoğlu, "Ben çocuğumu istiyorum. Onlar masum. Suçu neyse çocuklarımızın söylesinler. 5 günlük askerdi, daha tuvaleti bilmiyordu" dedi.
 
"ATEŞ ETMEDİĞİ İÇİN KOMUTANLARI AYAĞINA ATEŞ EDİYOR"
 
Ağrı’dan gelen tutuklu er Savaş Çiftçi’nin abisi Bülent Çiftçi de, "Hangi komutanın alnında FETÖ’cü yazıyor. Erler teknoloji mi kullanıyorlar da kendilerine mesaj gelsin de bunların FETÖ’cü olduğunu bilsinler ve silahlarını atsınlar" dedi. Darbe girişimi günü kardeşinin ateş etmediğini anlatan Çiftçi, "Kardeşim ateş etmediği için komutanları kardeşimin ayağına ateş ediyor" diye konuştu.
 
400 ER TUTUKLU...EK İFADELER TAMAMLANDI
 
Soruşturmaya ilişkin bilgi veren tutuklu erlerin avukatı Ahmed Ekmen de, erlerin tamamının ek ifadelerini verdiğini belirterek, "Bu ifadelerin başlangıçtaki amacı bu olayın gerçek faillerinin ortaya çıkarılması, subayların isimlerinin ortaya çıkarılmasıydı. Bu erlerde kendilerine emir veren bu subayların tamamının isimlerini verdiler. Hangi erin nereye götürüldüğü ifadelerinde anlattılar" dedi.
 
"HANGİ MERMİNİN HANGİ SİLAHTAN ÇIKTIĞI BELLİDİR"
 
15 Temmuz’dan bu yana 400 askerin şuan da tutuklu bulunduğunu belirten Ekmen, "Savcılıkla görüştüğümüzde bu konuyla bir fiil çalıştıklarını söylediler. Buna inanıyoruz ama aradan geçen 3 aya baktığımızda ve tutuklu sayısına baktığımızda, belli ki bu çalışmalar yeterli olmuyor. Oysa tüm erlerin silahlarının seri numaraları bellidir. Hangi merminin hangi silahtan çıktığı bellidir. Olay yerlerinin tamamı neredeyse kameralar tarafından görülmektedir. Ama bildiğimiz kadarıyla söz konusu delillerin, silahların balistik incelemeleri henüz tamamlanmadı. Bu nedenle de soruşturma ağır ilerliyor. Buradaki er yakınlarının isteği de bu süreçlerin bir an önce tamamlanmasıdır" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.10.2016 : 16:30

Etiketler : Tutuklu    Erlerin    Aileleri    Çocuklarımız    Masum    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9560
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN