Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turizmciler Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehir Yerleşimini Gezdi

Turizmciler Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehir Yerleşimini Gezdi
Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği(KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler Başkanlığı’nda, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Muammer Sak’tan oluşan bölge turizmcileri, dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.

 

Belediye tarafından hazırlanan Nevşehir Kalesi ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi uygulama aşamasında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminin bulunduğu bölgede, devam ettirilen arkeolojik araştırma ve temizleme çalışmaları konusunda uzmanlardan bilgi alan Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği(KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kapadokya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Muammer Sak, Bezirhane, Kilise ve manastır ile birlikte diğer kültürel mekanları ziyaret etti. TÜRSAB Kapadokya Bölgesel Yürütme Kurul Başkan Yardımcısı Mehmet Keçeci, Genel Sekreter Coşkun Kırtıl ve yönetim kurulu üyesi Ali Dede Coşkuner, KAPTİD Başkan Yardımcısı Ragıp Özaltın ve Genel Sekreter Canan Kutlu’nun da katıldığı gezi de izlenimlerini aktaran turizmciler, bölgenin turizme açılmasının Kapadokya turizmine önemli bir dinamizm ve hareketlilik getireceğini belirtti.
 
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kapadokya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Muammer Sak, Türkiye’nin kültürel turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde keşfedilen bu denli önemli bir kültürel değerin, Kapadokya turizminin gelişmesinde önemli yere sahip olacağına inandıklarını belirtti.
 
Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler de bölgede sürdürülen arkeolojik araştırma ve temizleme çalışmalarında oldukça titiz bir çalışma yapıldığını gözlemlediklerini, bölgenin oldukça farklılık taşıyan bu özelliğinin Kapadokya turizminin daha dinamik bir güce ulaşmasında önemli olacağına inandığını kaydetti.
 

Yayın Tarihi : 13.10.2016 : 11:10

Etiketler : Turizmciler    Dünyanın    En    Büyük    Yeraltı    Şehir    Yerleşimini    Gezdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9783
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN