Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kültürpark Projesi'ne Meclis Üyelerinden Destek

Kültürpark Projesi'ne Meclis Üyelerinden Destek
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin kalbinde ''daha çok yeşil, daha az beton'' sloganıyla yürüttüğü ''Yeni Kültürpark Projesi''ne CHP'li meclis üyeleri de destek verdi.

 

Meclis toplantısı öncesi İzmir  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Dr. Sırrı Aydoğan önderliğinde belediye önünde bir araya gelen meclis üyeleri "Kültürpark hepimizin diyor, bu projeyi desteklediğimizi ve yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna saygılarımızla açıklıyoruz" dedi.
 
Başkanvekili Dr. Sırrı Aydoğan daha sonra Kültürpark Projesi'ne sahip çıkan ve  21 belediye başkanı tarafından hazırlanan bildiriyi okudu. Bildiride, "90'lı yıllarda yüzde 26 oranında olan yeşil alan,  2000'li yıllarda yüzde 43'e &cce dil;ıkmışken bu projeyle de yüzde 56'ya çıkarılmıştır. 
 
Bina yoğunluğunun ise 90'lı yıllarda yüzde 26 iken yüzde 14'e, proje önerisi ile   yüzde 7'ye düştüğü açıkça görülmektedir. Bu proje tüm İzmir'in, hepimizin olan Kültürpark'ı geliştirecek, kentin merkezinde bir kentsel peyzaj alanı yaratacaktır" görüşlerine yer verildi. 
 

Yayın Tarihi : 13.10.2016 : 10:05

Etiketler : haber    haberler    kültürpark    proje    izmir    chp    belediye    meclis üyelerinden destek    ben tv    kanalben       


Yorumlar

1767
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN