Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğrenciler Sandviçten Zehirlendi

Öğrenciler Sandviçten Zehirlendi
Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’nde salamlı sandiviç yüzünden 6 yaşındaki Beritan Hacıoğlu’nun hayatını kaybettiği birçok oğrencinin de tedavi gördüğü zehirlenme olayının bir benzeri daha meydana geldi. İlçede bazı okullarda dağıtılan sandiviçten sonra yine çok sayıda öğrenci zehirlenme belirtileriyle hastaneye kaldırıldı.

 

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki Bereket ve Telçeker Köylerindeki okullarla merkez İmam Hatip, Reşat Erden, Savaş Ay liselerinde bugün öğlede dağıtılan ve içinde peynir, domates, marul bulunan sandviçleri yiyen öğrenciler bir süre sonra kusma ve ishal belirtileri ile hastaneye kaldırıldı. Aileleri tarafından Doğubayazıt Devlet Hastanesi’ne getirilen öğrenciler tedavi altına alındı.
 
Öğrenci velileri, Ağrı’daki bir yemek firması tarafından verilen yemeklerde bir hafta içinde ikinci zehirlenme olayı yaşandığını belirterek tepki gösterdiler. Öğrencilerin kusma, ateş ve ishal nedeniyle halsiz düştüğünü belirten veliler, "Beritan’ın ölüm olayı gözümüzü korkuttu. İshal veya kusan tüm öğrenciler hastaneye getirilince servislerde yer kalmadı. Bir yatakta birkaç öğrenciye yatırılıyor" diye endişelerini dile getirdiler.
 
Doğubayazıt’ta 7 Ekim günü yaşanan ilk zehirlenme olayında Savcı Hakan Kılıç İlkokulu öğrencilerinden Beritan Hacıoğlu yediği salamlı sandviçin ardından hastaneye kaldırılmış, tüm çabalara karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.
 
 
KAYMAKAMLIK: 40 ÖĞRENCİ GECEYİ HASTANEDE GEÇİRECEK
 
Doğubayazıt kaymakamlığı tarafından yapıalan açıklamada, bugün saat 15.00’te Telçeker Ortaokulu’nda 19, Bereket Ortaokulu’nda 21 olmak üzere toplam 40 öğrencinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’ne hafif karın ağrısı şikayetiyle başvurduğu bildirildi. Öğrencilere gerekli tıbbi müdahale yapıldığı, ilk aşamada ciddi bir rahatsızlığın bulunmadığı belirtildi. Her ihtimale karşı öğrencilerin bu gece müşahede altında tutulacakları ifade edilen açıklamada, ’’Meydana gelen olayla ilgili olarak yemek şirketi ile yapılan sözleşme feshedilmiş olup İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli tahkikata başlanmıştır" denildi.

Yayın Tarihi : 12.10.2016 : 20:04

Etiketler : Doğubayazıtta    Yine    Öğrenciler    Sandviçten    Zehirlendi    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6225
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN