Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Papa, Suriye’de Ateşkes Sağlanması İçin Sorumlulara Yalvardı

Papa, Suriye’de Ateşkes Sağlanması İçin Sorumlulara Yalvardı
Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, Suriye’de, en azından başta çocuklar olmak üzere sivillerin tahliyesine izin verecek kadar acilen ateşkes yapılması için bir kez daha çağrıda bulundu.

 

Papa Francesco, haftalık kabul günü kapsamında Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus (St. Peter) Meydanı’nda binlerce kişiyle bir araya geldi.
 
Halka hitabında Suriye’de süregelen iç savaşa da değinen Papa, burada insanlık dışı çatışmaların kurbanı olanlara yakınlığını ifade ettiğini söyleyerek, “Sorumlulara tüm gücümle yalvararak, orada acilen ateşkesi sağlamaları çağrımı yineliyorum, en azından özellikle çocuklar başta olmak üzere kanlı bombardımanlar arasında sıkışan sivillerin tahliyesini sağlamaya gerekli süre kadar” diye konuştu.
 
Papa, daha sonra üstü açık papalık cipi Papamobile ile halkın arasında dolaşarak, çocukları sevdi ve engellileri kutsadı.
 

Yayın Tarihi : 12.10.2016 : 15:51

Etiketler : Papa    Suriyede    Ateşkes    Sağlanması    İçin    Sorumlulara    Yalvardı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1443
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN