Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Oktoberfest Eğlencesi

İzmir’de Oktoberfest Eğlencesi
Almanya’nın ünlü festivali Oktoberfest, yıllar sonra İzmir’de yeniden yapıldı. Goethe Institut İzmir Şubesi tarafından düzenlenen, Dev Ajans tarafından organize edilen etkinlik, Hilton Oteli’nin 9. katında gerçekleştirildi. Tek gün olarak düzenlenen festivale 350 kişi katıldı. Almanya’daki Oktoberfest ile aynı menünün sunulduğu gecede, Goethe Institut çalışanları da yöresel kıyafetlerle organizasyona renk kattı.

 

 
Goethe Enstitüsü İzmir Şubesi Müdürü Dr. Rudolf Bartsch ev sahipliğinde geçen gecede Almanya’dan gelen müzik grubu sayıları 300’ü aşkın Türk - Alman katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.
 
Almanya nın Münih Kenti Bavyera Eyaleti'nde 1800'lü yıllarda üst üste yaşanan kuraklık ve kıtlık sonrasında bol ürün alınması ile çiftçiler ürünlerini birleştirerek yürüyüş ile başlayan bu gelenek günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde her yılın Eylül ayı ortasında başlayan ve Ekim ayının ilk haftası da devam eden ve festival havasında geçen bereketi temsil eden bu etkinlik Almanya’daki gelenekleri tanıtmak adına bu yıl Goethe Enstitü ev sahipliğinde Devajans’ın organizasyonu ile gerçekleştirildi.
 
Seçkin konukların katılımı ile Goethe Enstitü’nün gerçekleştirdiği gecede, öğrencilere çekilişlerle armağanlar dağıtıldı. Konuklar Hilton Otel’in Oktoberfest'e özel olarak hazırlanan dekorasyon ve festivale özgü yemeklerden yiyerek farklı bir akşam yaşadılar. Animasyon ekiplerinin ve Alman Müzik Grubunun müzikleri ile coşan konuklar, bol bol dans ederek eğlendi. 
 

 

Yayın Tarihi : 12.10.2016 : 14:01

Etiketler : İzmirde    Oktoberfest    Eğlencesi    Bölge   


Yorumlar

2517
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN