Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Avrupa Dil Forumu

İzmir’de Avrupa Dil Forumu
Türkiye’nin 20 ilinden gelen 120 üniversite öğrencisi ile akademisyen ve dil uzmanları, İzmir’de düzenlenen Avrupa Birliği Dil Forumu’nda bir araya gelecek.

 

 
Etkinliğin 14 Ekim Cuma günü düzenlenecek açılışına Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals ve Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Mustafa Güçlü de katılacak. Öğrenciler, AB’nin ayırıcı özelliği olarak çok dillilik, AB ile ilişkiler çerçevesinde Türkiye’de dil politikaları, Türkiye ve Avrupa Birliği’nde dil öğrenimi, uyum ve diyalog kaynağı olarak dil çeşitliliği, medyanın dili gibi konularında atölye çalışmaları yaparak, eğitim ve etkileşimli panel oturumlarına katılacak. Mesut Yar’ın moderatörlüğünü üstlendiği foruma katılan öğrenciler, dil konusunda tartışarak, elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarını değerlendirecek. Konuşmacılar arasında şair Küçük İskender, işaret dili uygulayıcısı Neslihan Kurt, sınırları aşan masalcı Nazlı Çevik Azazi, eski kelimeleri gün ışığına çıkaran Lügat365’ın kurucusu Onur Ertuğrul yer alacak.
 
Forum, 1996 yılında kurulan ve AB Delegasyonu’nun mali desteği ile 20 ilde faaliyet gösteren "AB Bilgi Merkezleri Ağı" tarafından düzenleniyor. Merkezler AB, onun norm ve değerleri ve Türkiye’nin katılım süreci konularında düzenli bilgi sağlamanın yanı sıra konferans, toplantı, sergi ve konser gibi kültürel faaliyetler düzenliyor.

Yayın Tarihi : 12.10.2016 : 13:02

Etiketler : İzmirde    Avrupa    Dil    Forumu    Bölge   


Yorumlar

8237
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN