Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İsviçre’li Parlamenter Heyet Türkiye’yi Bu Ay İçinde Ziyaret Edecek

İsviçre’li Parlamenter Heyet Türkiye’yi Bu Ay İçinde Ziyaret Edecek
İsviçre Parlamenterlerinden oluşan bir heyet temmuz ayı içinde durdurulan darbe girişiminden sonra ilişkileri kuvvetlendirmek için Türkiye’yi ziyaret edeceği açıklandı.

 

İsviçre Konfederasyonu Dış Politika Komitesi heyeti Başkanı Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Christian Levrat heyetinin ekim ayı içinde Türkiye’yi ziyaret edeceklerini amacının ise iki ülke arasındaki ilişkilerini kuvvetlendirmek olduğu belirtildi. Heyetin ziyaretinde iki ülkenin siyasi ve ekonomik , kalkınma ve sosyal ilişkileri ile Suriye sorununu ele alınacağı belirtildi. Heyetin Türkiye’de görüşmeyi tasarladığı kişiler arasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile sivil toplum örgütleri ve azınlık temsilcileri, ile ekonomik planlamalar yetkilileriyle kapsamlı bir görüşme planı hazırladıklarını bildirdiler.

Yayın Tarihi : 12.10.2016 : 12:43

Etiketler : İsviçreli    Parlamenter    Heyet    Türkiyeyi    Bu    Ay    İçinde    Ziyaret    Edecek    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9480
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN