Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Doğalgaz’dan Uyarı

İzmir Doğalgaz’dan Uyarı
İzmir Dogalgaz, ekim ayı ile birlikte yoğunlaşan abonelik talepleri üzerine yaptığı açıklama ile bir dizi uyarıda bulundu. Kurallara uyulması durumunda kısa sürede doğalgaz kullanımına geçilebileceğinin ifade edildiği açıklamada, İzmir Doğalgaz dışında verilen bilgilere itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.

 

 
Açıklamada abonelik işleminden, gaz kullanma aşamasına kadar tüketicinin takip etmesi gereken süreçler sıralandı. Buna göre; abonelik işlemeleri Halkapınar, Bornova, Buca, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Aliağa, Tire ve Ödemiş’te bulunan abone merkezlerinde ilk etapta nüfus cüzdanı ve ev sahibine ait tapu fotokopisi ile aynı gün yapılmaktadır. İç tesisat dönüşüm firması mutlaka İzmir Doğalgaz’dan yetki almış olmalıdır. Yetkisiz firmalara dönüşüm işlemi yaptırılmamalıdır. İç tesisat firmalarının elektronik ortamda gönderdiği projeler, eksiklik olmadığı takdirde, 2 iş günü içinde kayıt altına alınarak; firmanın onay bedelini ödemesinin ardından 3 iş gününde onaylanmaktadır. Projelerde eksik tespit edilirse yetkili firmaya iadesi yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında kontrol edilen projeler elektronik olarak imzalanmaktadır. Bu aşamada abonelik sözleşmesi imzalanarak güvence bedeli yatırılabilir. Onaylanmış projenin ilgili evrakları firma tarafından teslim edildiğinde (sigorta poliçe, doğalgaz dönüşüm sözleşmesi v.b.) dijital olarak arşivlenir. Ardından, aboneye ait sayaç ve regülatör aynı gün firmaya teslim edilir. İşlemleri eksiksiz tamamlamış abonelerin tesisat muayene randevuları firmalar tarafından online olarak alınır. Başvurusu yapılan abonelerin en geç 6 gün içerisinde gaz arzı sağlanır.
 
İŞLEM SÜREÇLERİNİ ONLİNE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
 
Konutlarda tesisatların tamamlanmış olması doğalgazı kullanmaya hazır olunduğu anlamına gelmemektedir. Doğalgazın biran önce kullanılabilmesi için sözleşme yapılan yetkili firma ve abonenin, imalat ve abonelik işlemleriyle ilgili yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir. Ayrıca, tüm işlem süreçleri www.izmirgaz.com.tr kurumsal web sitesinde online işlemler bölümünde abone referans numarası yazılarak takip edilebilmektedir.

Yayın Tarihi : 12.10.2016 : 11:20

Etiketler : İzmir    Doğalgazdan    Uyarı    Bölge   


Yorumlar

1392
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN