Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aleyna Tilki: 'Psikolojimi Çökerttiler'

'Cevapsız Çınlama' klibiyle sosyal medyada ve Google'da en çok aranan isim haline gelen Aleyna Tilki, Star Tv ekranlarında yayınlanan 'Duymayan Kalmasın' programına katıldı. 16 yaşındaki genç kız medyanın üzerine bu kadar gelmesinden rahatsız olduğunu belirtti.

 

Bir ses yarışmasında dikkatleri üzerine çeken Aleyna Tilki, Emrah Karaduman'la birlikte çıkardığı ilk şarkısı 'Cevapsız Çınlama' ile müzik listelerinde ilk sıraya yerleşti. Klibi ise Youtube'da 66 milyon izlendi. Henüz 16 yaşında olmasına rağmen müzik sektörüne erken atılmanın heyecanı içerisinde olan bir o kadar daküçük yaşta alkollü mekanlarda sahne alması eleştirilen Tilki, Star TV ekranlarında yayınlanan 'Duymayan Kalmasın' programına konuştu.
 
Annem ya da Babam Yan Masada Oturur
 
Belediye konserlerine de katılıyorum.Çıktığım yerlerde alkol aldıkları oluyor. Avukatlarımızla görüşüp hukuksal hareket etmeye çalışıyoruz.Çıktığım mekanlarda yanımda annem gelemezsem babam, babam gelemezse annem gelir. Kesinlikle yan masamda oturur.
 
Üç Yaşında Shakira'yı Taklit Ederdim
 
-Sahneye çıkmadan önce papatya suyu içiyorum.İki yaşından beri şarkı söylüyorum. Şarkı söylerken beni annem keşfetti. Üç yaşında Beyonce gibi Shakira gibi isimleri taklit ediyordum.Sekiz yaşında hayatımda gerçekten değişen şeyler oldu. Sekiz yaşında yerel bir kanala katıldım, şarkı söyledim. Ayakta alkışladılar.
 
Lise Öğrencisiyim
 
-Lise 3.sınıf öğrencesiyim. Psikoloji okumak istiyorum.Konservatuar girmek gibi bir düşüncem yok. Kişisel gelişim ve felsefe kitabı yazıyorum.Anne babam ilk önce okul, okulu aksatmazsan bizim sahneye çıkmana müsademiz var dediler.Okulda kendi yaşıtlarımla oluyorum, dışarıda daha çok abilerim ablalarım var.
 
Herkes Kendi Seçimiyle Yaşar
 
-Türkiye'de star olmakla dünyada star olmak arasında fark var onların maddi olarak gücü çok büyük dendi. Herkes kendi seçimleriyle yaşar. Ağır sözcükler 'arızalı' vesaire bir insan için böyle konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum.Ben dört ismi de (Miley Cyrus, Justin Bieber, Britney Spears, Selena Gomez) çok beğeniyorum. Çok yetenekliler. Tabii medyasal olarak sosyal medya olarak arızalı niteliğinde böyle bahsedilecek şekilde olayları oluyor olabilir ama herkesin hayatında olabiliyor. Herkesin yaşamı incelendiğinde ilginç şeyler bulunabililiyor.
 
Psikolojimi Çökerttiler
 
Mesut Yar'ın 'medyanın bu kadar üzerine gelmesi seni bozar mı?' sorusuna Tilki şöyle yanıt verdi: "Tabii ki beni eleştirmeleri ve bu konuya değinmek çok doğru. Sonuçta 16 yaşındayım psikolojimi düşünmeleri gerekir. Ama bunu sert ithamlarla yaparak psikolojimi daha çok çökerttiler...
 
Maddi Gelirim Yok
 
Yani psikolojimi düşündükleri iddia edilerek bir haber yapılıyor ama bu haber benim psikolojimi daha çok bozuyor. Aslında doğru şeyler söyleniyor ama çok sert bir dille söylendiği için üzülmüyor değilim. Ama bunlara karşı çokta büyük tepkiler göstermedim.Benim maddi olarak bir gelirim yok. Şu evrede yok. Çünkü biz maddiyatı değil kariyeri planlıyoruz. Maddiyat ileride kariyerim tam oluştuğu zaman; ihtiyaçlarımız olacak, okul masraflarımız olacak o zaman olacak.
 
-Ben şuan kariyerimi oluşturmak istiyorum maddi ticaret kafasına girersem zaten o gün müzik yapamamaya başlarım.Psikoloji ve kitap yazmak bana sanatsal geliyor. Yazdığım kitaplarla müziği harmanlamak istiyorum.
 
Selda Bağcan Dinlerim
 
Rol modeli kim? sorusuna ise Tilki şu yanıt verdi: "Okuyorum hep bakıyorum. Yani özellikle bir rol model değil aslında. Ama Selda Bağcan'ı çok küçüklüğümden beri dinlerim. Türk pop dinlemezdim sadece Bağcan'ı dinlerdim Türkçe olarak. Diğerleri Demet Akalın, Derya Uluğ ve Ece Seçkin.
 
Kaynak: Mynet

Yayın Tarihi : 12.10.2016 : 10:41


Yorumlar

9003
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN