Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Piriştina’dan Tesis Müjdesi

Başkan Piriştina’dan Tesis Müjdesi
Buca Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine yönelik desteği katlanarak devam ediyor. Buca’da faaliyet gösteren 14 amatör spor kulübüne nakdi yardım toplantısında kulüp başkanlarıyla bir araya gelen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina bir de müjde verdi.

 

Buca’da faaliyet gösteren 14 amatör spor kulübü ile Meclis toplantı salonunda bir araya gelen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina Yenigün’de 13.3 dönüm alan üzerinde kurulacak Yenigün Spor Kompleksi’nin müjdesini verdi. 
 
Amatör Spor Kulüplerine kullanımı için inşa edilecek ve içerisinde 1 adet büyük, 2 adet küçük futbol sahası, koşu parkuru, soyunma odaları, hakem odası, kulüp odaları, 550 kişilik tribün ve kafeterya bulunan tesisi, kulüp yöneticilerine anlatan Başkan Levent Piriştina, “Sizler bu kentin dinamiği olan gençler için çalışıyorsunuz. Sizleri kendi ayakları üzerinde durur vaziyete getirmek bizim borcumuz. Mücadelenizde yalnız bırakmayacağız. Şimdi sizler için, amatör sporun kalbi olacak bir tesis kazandıracağız. Tesisin, amatör kulüplere sürekli nakit girişi sağlayıp, hizmetlerini devamlı kılacağına inanıyorum” diye konuştu.
 
Buca’nın, Yenigün Spor Kompleksi’nden sonra inşasına gelecek yıl Yaylacık’ta başlanacak spor kompleksiyle sporda çağ atlayacağını belirten Başkan Piriştina, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Evka-1’de yapacağı 2 bin 200 kişilik spor salonu ile de Buca’nın  20-25 yıllık spor tesisi ihtiyacının karşılanmış olacağını ifade etti. Yenigün Spor Kompleksi’nin isminin kulüpler tarafından belirlenmesini isteyen Başkan Piriştina, “ Buraya akıtılan paradan çok akıtılan emek ve ter önemli. Tesisin isim babalığını size bırakıyorum” dedi.
 
Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Kenan Polat, projeden büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken, “Yıllarca hiçbir başkandan destek görmedik. İlk defa Levent Başkan yanımızda oldu. İyi ki varsınız” sözleriyle Başkan Levent Piriştina’ya verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
 
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, amatör kulüplerine yeni spor kompleksi müjdesiyle birlikte nakdi yardımda da bulundu. Başkan Piriştina 14 Amatör Spor Kulübü başkanlarına toplam 60 bin TL’yi bulan nakdi yardım çeklerini dağıttı.
 

Yayın Tarihi : 11.10.2016 : 11:35

Etiketler : haber    haberler    levent piriştina    buca    buca belediyesi    tesis    müjde    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9721
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN