Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’nın Demir Yumrukları

Buca’nın Demir Yumrukları
Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü taekwondocuları ulusal ve uluslararası turnuvalarda madalyaları silip süpürüyor. 2016 yılı şampiyonalarında toplam 162 madalya kaldıran taekwondocular, il şampiyonlarında 37, il dışı şampiyonalarında 19, Türkiye Şampiyonalarında ise 2 birincilik madalyası kazanma başarısı gösterdi. Federasyona kayıtlı 514 sporcusu bulunan kulübün 2016 kuşak sınavları da şampiyonaları aratmıyor.

 

 
Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo sporcuları kuşak atlama sınavında kıyasıya mücadele etti. Yıldız Evlendirme Müdürlüğü Tesisleri’nde yapılan sınava 153 sporcu katıldı. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda madalyaları toplayan sporcular kuşak atlama sınavında da şampiyonalarda gösterdikleri başarıyı aratmadı. Sporcular minderde ter dökerken, salonu hınca hınç dolduran aileleri tribünlerde heyecan yaşadı. Kuşak atlayan sporcular gelecek şampiyonalarda yeni renkleriyle mindere çıkacak olmanın mutluluğunu yaşadı.
 
BAŞARIYA DOYMUYORLAR
 
Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo Şubesi, 2016 yılı içerisinde yapılan şampiyonalarda toplam 162 madalya kazanma başarısı gösterdi. 2016 il şampiyonalarında minikler, yıldızlar ve gençler kategorisinde 37 birincilik, 22 ikincilik, 27 üçüncülük kazanan sporcular, minik kulüpler şampiyonasında minik erkeklerde birinci, minik bayanlarda ikinci, genel klasmanda ise birincilik kupasını kaldırdı. Buca’nın taekwondocuları il dışı müsabakalarda ise 19 birincilik, 16 ikincilik, 21 adette üçüncülük kazandı. İller arası takım müsabakalarında da yıldız erkek, yıldız bayan, genç erkek takımı birincilik kazanırken, genç bayan takımı ikincilik kupasının sahibi oldu. Türkiye şampiyonlarında da dereceler elde eden sporcular 2 birincilik, 3 ikincilik ve 3 üçüncülük kazandı. Uluslararası Turkish Open’da Emre Alp birincilik kazanırken, Avrupa Kulüpleri Şampiyonası’nda 3 adet, Minikler Avrupa Şampiyonası’nda ise bir adet üçüncü elde edildi.

Yayın Tarihi : 10.10.2016 : 11:51

Etiketler : Bucanın    Demir    Yumrukları    Bölge   


Yorumlar

4548
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN