Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hıristiyanlar Bayramlarını Kutladı

Hıristiyanlar Bayramlarını Kutladı
İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti içerisinde yer alan Meryem Ana Kilisesi’nde Hıristiyanların önemli bayramlarından biri olan Theotokos Bayramı kutlandı.

 

 
İsa’nın annesi Meryem için kullanılan ve Ortodoks ile Katolik Kilisesi’nin Doğu gelenekleri arasında yer alan ’tanrı doğuran’ anlamına gelen Theotokos Bayramı Meryem Ana Kilisesi’nde kutlandı. Meryem Ana’nın tanrı doğuran sıfatının kilise tarafından kabulü nedeniyle kutlanan Theotokos Bayramı için Efes Meryem Ana Kilisesi’nde toplanan yurt içi ve yurt dışından çok sayıda Hıristiyan, bu özel gün için düzenlenen ayinde bir araya geldi. Almanya, Fransa, ABD gibi ülkelerden gelen din adamlarının katıldığı ayini İzmir Başepiskoposu Lorenzo Piretto yönetti. Türkçe, İngilizce ve İtalyanca ilahilerin okunduğu ayinde dualar edildi. Lorenzo Piretto’nun vaaz da verdiği ayin çeşitli duaların okunmasıyla son buldu. Katılımcılar daha sonra Meryem Ana Evi’ne gitti.
 
Theotokos Bayramı için Efes Meryem Ana Kilisesi’nde düzenlenen ayinde bir açıklama yapan Meryem Ana Evi Başrahibi Maciej Sokolowski; Selçuk’ta ayin yapmaları için her zaman kolaylık gösteren tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.
 
DHA

Yayın Tarihi : 10.10.2016 : 11:40

Etiketler : Hıristiyanlar    Bayramlarını    Kutladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9730
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN