Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tire, Avrupa Standartlarına Kavuşuyor

Tire, Avrupa Standartlarına Kavuşuyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yeni yasayla sınırlarına dahil olan Tire’ye Avrupa Birliği standartlarında arıtma tesisi kazandırıyor. 9.1 milyon liraya mal olacak tesisin yapım çalışmaları başladı.

 

Avrupa Birliği standartlarında arıtma sayısı ve kişi başına düşen arıtma miktarlarıyla “Türkiye liderliğini” koruyan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin arıtma seferberliği sürüyor. 5216 sayılı yasayla sınırlarına dahil olan ilçelerde arıtma yatırımlarını tamamlayan, Bayındır Hasköy ve Menemen Türkelli’de ise arıtma yatırımlarını sürdüren İZSU, şimdi Bütünşehir Yasası ile sınırlarına dahil olan ilçelerde arıtma yatırımlarına başladı. Bu ilçelerdeki arıtmaların ilki Tire’de kuruluyor. 
 
Tire arıtması için ihale sürecini tamamlayan ve arıtma tesisi yapacak firma ile sözleşme imzalayan İZSU Genel Müdürlüğü, tesisin yapımına Eylül ayının son haftasında başladı.  66 bin kişiye hizmet verecek tesis,  günde 11 bin 700 metreküp atık su arıtacak. İZSU, Hüseyin Ağa Köprüsü Mevkii'nde Tire Belediyesi’ne ait 21 bin metrekarelik alanda kurulacak tesisi 360 günde tamamlanacak. 
Bayındır Hasköy ve Tire arıtmasının da devreye girmesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Küçük Menderes havzasında kurduğu arıtma tesisi sayısı 12’ye çıkacak. Sırada Selçuk, Kiraz, Karaburun, Mordoğan ve Beydağ arıtmaları yer alıyor. 
 

Yayın Tarihi : 10.10.2016 : 09:40

Etiketler : Avrupa Birliği    İzmir Büyükşehir Belediyesi    Tire    Bayındır    Menemen    İZSU       


Yorumlar

4124
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN